Zawisza ucieka spod topora. Oceny za mecz w Bełchatowie [SONDA]

W meczu dwóch ostatnich drużyn w lidze Zawisza był zdecydowanie lepszy. Zespół Mariusza Rumaka szybko stłamsił rywala, przeważał piłkarsko i zwyciężył 4:1. Stąd wysokie oceny dla zawodników z Bydgoszczy.
Oceny w skali 1-10.

Grzegorz Sandomierski - 4

Najsurowiej oceniamy bramkarza Zawiszy. Ocena wyjściowa to 5. W sumie trzy razy przepuścił piłkę - raz padł gol, dwukrotnie koledzy wybijali piłkę z linii bramkowej. Sandomierski zaliczył kuriozalną pomyłkę samemu niemal wrzucając sobie piłkę do bramki. Za to odejmujemy jeden punkt. Nie wybronił żadnego groźnego strzału.

Jakub Wójcicki - 6

Zaliczył niezłe spotkanie, choć po jego błędzie padła bramka (podanie wszerz w strefie środkowej). Dobrze współpracował z Pawłowskim.

Luka Marić - 7

Obaj stoperzy wywiązywali się ze swoich zadań. Gospodarze dopiero w drugiej połowie doszli do głosu. Stoperzy dobrze przecinali podania, walczyli w powietrzu. GKS miał niewiele okazji.

Andre Micael - 7

Taka sama ocena, jak Marić.

Cristian Pulhac - 6

Nie popełnił wielkich błędów, ale takim meczem nie wygryzł ze składu Sebastiana Ziajki. Rumun raz zapędził się pod bramkę rywali i pokazał kolegom, że to ponad jego siły. W drugiej połowie zostawiał przeciwnikom za dużo miejsca, nie imponuje też szybkością.

Iwan Majewski - 8

Świetny w pierwszej połowie. Przymykamy oko na poważny błąd, gdy chcąc wybić piłkę wyłożył ją Arkadiuszowi Piechowi. Ten błąd mógł kosztować stratę gola. Schemat gry Białorusina jest prosty. Odebrać i od razu podać. To działa.

Kamil Drygas - 9

Bardzo dobry występ Polaka. W swoim stylu był wszędzie i walczył do upadłego. Znów zagrał świetną, prostopadłą piłkę, po której padł gol. Dodatkowy punkt dla defensywnego pomocnika.

Mica - 9

W kilka minut rozmontował GKS Bełchatów szybko zdobywając gola i asystę. Piłkarz szybki, dobry technicznie, rywale zatrzymywali go głównie faulami.

Alvarinho - 7

Portugalczyk był aktywny, ale wypadł gorzej, niż koledzy z ofensywy.

Bartłomiej Pawłowski - 8

Najlepszy chyba występ skrzydłowego w Zawiszy. Od samego początku walczył, dryblował. Potrafił zaskoczyć inteligentnym i niebanalnym zagraniem. Po grze w rezerwach tym spotkaniem zapewnił sobie pewne miejsce w składzie.

Josip Barisić - 8

Dwa gole, w sumie ma już na wiosnę 7 trafień. Chorwat mógł mieć hat-tricka. Dobrze się ustawiał, był skuteczny. Szkoda, że nie jest bardziej ruchliwy.

Jakub Świerczok - 7.

Dobre 25 minut rezerwowego napastnika. Bardzo szczęśliwie zdobył gola - chciał uderzyć piłkę głową, trafił barkiem.

Kto był najlepszy w Zawiszy w meczu z GKS Bełchatów?