Sport.pl

Dobre wieści z obozu bydgoskiej Astorii

Piotr Robak wraca do drużyny. Astoria szybko kompletuje skład na I ligę. Powinno być lepiej niż w minionym sezonie, bo drużyna wygląda konkretnie.
Dwóch koszykarzy występujących w poprzednim roku w ekstraklasie dołączyło do zespołu Przemysława Gierszewskiego. Pierwszym był Hubert Mazur, kontrakt podpisał także Piotr Robak. Wychowanek Astorii spróbował swoich sił w Polpharmie Starogard Gdański. Był tam rezerwowym. Grał średnio trochę powyżej 9 minut. Mazur, podobnie jak Robak gracz obwodowy, występował w Wilkach Morskich Szczecin.

Umowy z Astorią przedłużyli także Paweł Lewandowski, Sebastian Laydych, Dorian Szyttenholm, Adrian Barszczyk oraz Mateusz Fatz. Do kompletu w składzie brakuje mocnego zawodnika podkoszowego. - Na pewno tak, ale z takim zawodnikiem zawsze najtrudniej na rynku transferowym. Szukamy, ale też musimy zważać na możliwości finansowe. Jeśli się nie uda szybciej, poczekamy do okienka transferowego - mówi trener Astorii Przemysław Gierszewski. Bydgoska drużyna będzie chciała w tym sezonie walczyć o miejsce w play-off I ligi.

Więcej o: