Sport.pl

Nowy siatkarz Transferu: Klub ma dla mnie ciekawy plan

Wojciech Ferens, który zagra od nowego sezonu w Transferze, a teraz przebywa z drugą kadrą Polski na Igrzyskach Europejskich w Baku: - Przekonała mnie do Transferu chociażby opinia innych zawodników na temat klubu, miasta oraz to, jak siatkarsko można rozwinąć się w Bydgoszczy.
Nowy siatkarz bydgoskiego klubu rozmawiał z klubową stroną Transferu Całość - tutaj.

Opowiada o kulisach przejścia z Bielska-Białej do Bydgoszczy. - Skojarzenie było dość ciepłe, bo pierwszy telefon dostałem w Wielki Czwartek. Nie ukrywam, że ten telefon bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Mój dobry przyjaciel - Dawid Gunia - grając w poprzednim sezonie w Bydgoszczy, bardzo chwalił sobie tamto miejsce, klub, organizację. Dla mnie ten telefon był w jakiś sposób docenieniem mojej osoby. To było chyba najbardziej przyjemne w tamte święta, oprócz oczywiście spotkania rodzinnego.

Ferens mówi także o tym, dlaczego zdecydował się grę w Transferze: - Rozmawiali ze mną trzeźwo i przede wszystkim prawdziwe. Bardzo szybko otrzymałem konkretne informacje, przedstawiono mi wizję związaną z moją osobą i rolą w zespole. Wydaje mi się, że trener Makowski i zarząd Transferu bardzo ciepło do mnie podchodzą i mają na mnie ciekawy plan. Bardzo mi się to spodobało. Na pewno tego potrzebuję, bo chciałbym być nie tylko wyróżniającym się zawodnikiem, ale też grać o jakieś cele. Wiem, że Bydgoszcz będzie mi to w stanie umożliwić. Właśnie dlatego wybrałem Transfer.

Więcej o: