Sport.pl

Nowy siatkarz w Transferze. Wsparcie w ataku dla zespołu

Bartosz Krzysiek jest nowym zawodnikiem bydgoskiego klubu. Będzie rezerwowym atakującym zespołu i wsparciem dla Jakuba Jarosza.
Transfer poinformował w czwartek o podpisaniu umowy z Krzyśkiem. Mający 208 cm wzrostu atakujący występował w latach 2011-14 w AZS Olsztyn, a ostatni sezon spędził w Effectorze Kielce. W ciągu ostatnich dwóch lat miał jednak problemy zdrowotne. - Mamy dokładne informacje o jego stanie zdrowia z Kielc, a poza tym, kiedy rozpoczniemy treningi, zlustruje go nasz fizjoterapeuta z Belgii - tłumaczy prezes Transferu Piotr Sieńko.

- Nowy system rozgrywek, w którym od początku sezonu nie można tracić punktów, zdopingował nas, żeby znaleźć zmiennika dla Jakuba Jarosza. Nie możemy sobie pozwolić na wahnięcia na początku spowodowane np. zmęczeniem Kuby po sezonie reprezentacyjnym. Musieliśmy się zabezpieczyć - mówi Sieńko.

Transfer zatrudni jeszcze środkowego. Będzie to zawodnik z Polski. Poszukuje także przyjmującego. - Weryfikujemy wielu kandydatów. Obserwujemy Ligę Światową i Igrzyska Europejskie. Czekamy. Nie spieszymy się, kluby przecież plajtują i pojawią się nowe oferty - tłumaczy prezes klubu.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: