Młodzieżowe Euro bardzo blisko Bydgoszczy

- Sądzę, że przekonamy kolegów do naszej aplikacji i Bydgoszcz będzie za dwa lata jednym z gospodarzy meczów Euro do lat 21 - mówi Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
We wtorek UEFA oficjalnie podała termin młodzieżowych mistrzostw Europy. Dwanaście najlepszych drużyn do lat 21 zagra w Polsce od 16 do 30 czerwca 2017 roku. To będzie pierwsze Euro do lat 21, w którym zagra 12, a nie 8 reprezentacji. Zostaną podzielone na trzy grupy i mecze jednej z nich mają zostać rozegrane na stadionie Zawiszy. - Jestem przekonany, że tak się stanie. Złożyliśmy dobrą aplikację - mówi Nowak, który pełni także funkcję wiceprezesa PZPN.

Trwają jeszcze negocjacje między PZPN a UEFA w sprawie liczby miast gospodarzy mistrzostw. Najprawdopodobniej będzie ich sześć. Wówczas Bydgoszcz podzieli się meczami grupowymi z Gdynią. Pojedynki w tej fazie mają się odbyć jeszcze w Lublinie, Warszawie, Kielcach i Tychach. Półfinały gościć będą Lublin i Gdynia, natomiast finał - stadion warszawskiej Legii. Do półfinału awansują zwycięzcy każdej z grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca.