Żużel. Polonia Bydgoszcz do kupienia za 1229 zł. I nikt nie chce jej wziąć

Oddam bydgoski żużel w dobre ręce. Bardzo tanio - tak miasto może skonstruować kolejne ogłoszenie o sprzedaży Polonii. Będzie naprawdę tanio, bo teraz nie udało się namówić kupca, choć akcja kosztowała jeden grosz. Cały klub można było dostać za 1229 zł. Polonia jest na ostatniej prostej do upadku.
W sądzie znajduje się już wniosek o upadłość żużlowej spółki. Jego rozpatrzenie zostało na razie zawieszone do 20 lipca. Zostałby najpewniej wycofany, gdyby doszło do transakcji pomiędzy ratuszem a Bydgoskim Towarzystwem Żużlowym. BTŻ nie kupił jednak akcji Polonii, choć kosztowały tylko po jednym groszu.

- Na stole mieliśmy propozycję, która zapewniała funkcjonowanie żużla. Nie została podjęta. Stawiam więc pytanie: gdzie są żużlowi działacze - mówił prezydent Rafał Bruski na konferencji w ratuszu.

We wtorek negocjacje zostały ostatecznie zerwane.

Co było na stole?

BTŻ mógł kupić spółkę ZKS Polonia za 1229 zł. Miasto gwarantowało wsparcie finansowe - 2 mln na rok aż do końca 2019 r. - w sumie 8,5 mln zł, licząc dodatkowo 500 tys. w tym roku. Warunkiem było utrzymanie drużyny w lidze (bez określenia celu sportowego) oraz spłata gwarantowanych zobowiązań. I to już problem, bo długi wynoszą obecnie prawie 4 mln zł.

Pozostawałby więc, po odliczeniu długów, milion złotych rocznie. - Za takie pieniądze można utrzymać zespół np. w II lidze - mówi Bruski.

BTŻ z prezesem Markiem Bąkowskim i wiceprezesem Andrzejem Polkowskim (obecnym szefem ŻKS Polonia) nie zdecydowali się kupić spółki na takich warunkach. Chcieli o ok. 50 proc. większego wsparcia z miasta - na poziomie 3 mln zł rocznie. To byłaby najwyższa dotacja dla klubu sportowego w Bydgoszczy.

Ratusz nie rezygnuje ze sprzedaży Polonii, która wkrótce zostanie znowu wystawiona na sprzedaż.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zdjęcie Polska - Żużel - Koszulka męska 21444 Zdjęcie Polska - Żużel - Polo męskie 21445 Zdjęcie Polska - Żużel - Szalik 21443
Polska - Żużel - Koszulka m... Polska - Żużel - Polo męski... Polska - Żużel - Szalik 214...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info