Sport.pl

Żużel. Polonia Bydgoszcz do kupienia za 1229 zł. I nikt nie chce jej wziąć

Oddam bydgoski żużel w dobre ręce. Bardzo tanio - tak miasto może skonstruować kolejne ogłoszenie o sprzedaży Polonii. Będzie naprawdę tanio, bo teraz nie udało się namówić kupca, choć akcja kosztowała jeden grosz. Cały klub można było dostać za 1229 zł. Polonia jest na ostatniej prostej do upadku.
W sądzie znajduje się już wniosek o upadłość żużlowej spółki. Jego rozpatrzenie zostało na razie zawieszone do 20 lipca. Zostałby najpewniej wycofany, gdyby doszło do transakcji pomiędzy ratuszem a Bydgoskim Towarzystwem Żużlowym. BTŻ nie kupił jednak akcji Polonii, choć kosztowały tylko po jednym groszu.

- Na stole mieliśmy propozycję, która zapewniała funkcjonowanie żużla. Nie została podjęta. Stawiam więc pytanie: gdzie są żużlowi działacze - mówił prezydent Rafał Bruski na konferencji w ratuszu.

We wtorek negocjacje zostały ostatecznie zerwane.

Co było na stole?

BTŻ mógł kupić spółkę ZKS Polonia za 1229 zł. Miasto gwarantowało wsparcie finansowe - 2 mln na rok aż do końca 2019 r. - w sumie 8,5 mln zł, licząc dodatkowo 500 tys. w tym roku. Warunkiem było utrzymanie drużyny w lidze (bez określenia celu sportowego) oraz spłata gwarantowanych zobowiązań. I to już problem, bo długi wynoszą obecnie prawie 4 mln zł.

Pozostawałby więc, po odliczeniu długów, milion złotych rocznie. - Za takie pieniądze można utrzymać zespół np. w II lidze - mówi Bruski.

BTŻ z prezesem Markiem Bąkowskim i wiceprezesem Andrzejem Polkowskim (obecnym szefem ŻKS Polonia) nie zdecydowali się kupić spółki na takich warunkach. Chcieli o ok. 50 proc. większego wsparcia z miasta - na poziomie 3 mln zł rocznie. To byłaby najwyższa dotacja dla klubu sportowego w Bydgoszczy.

Ratusz nie rezygnuje ze sprzedaży Polonii, która wkrótce zostanie znowu wystawiona na sprzedaż.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Zdjęcie Polska - Żużel - Koszulka męska 21444 Zdjęcie Polska - Żużel - Polo męskie 21445 Zdjęcie Polska - Żużel - Szalik 21443
Polska - Żużel - Koszulka m... Polska - Żużel - Polo męski... Polska - Żużel - Szalik 214...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (3)
Żużel. Polonia Bydgoszcz do kupienia za 1229 zł. I nikt nie chce jej wziąć
Zaloguj się
 • trz1920only

  Oceniono 100 razy 46

  Panie Bruski jak sprzedawaliście spółkę Zawiszę to najpierw spłacono 7 mln zadłużenia zmodernizowano stadion za 130 mln i jeszcze daliście p.Osuchowi na kupno akcji (wcześniejsza dotacja dla klubu niż zapłata za akcje) Polonie zaś chcesz pan sprzedać z długami które narobili ludzie postawieni przez pana w klubie Polonia panie Bruski (prezesi - Deringi i inni, rada "nadzorcza" z Gramzą na czele) Do tego wysłużony już stadion. Stadion z wielkimi tradycjami, ikona Bydgoszczy jako jedyny nie jest modernizowany. Czy to przypadek? Nie! Tajemnicą poliszynela w Bydgoszczy jest że chcesz pan zniszczyć Polonie i bydgoski żużel bo przeszkadza pana przyjacielowi Osuchowi w budowaniu wielkiej piłki! Cwane niszczenie żużla i Polonii już dawno jest wiadome przez kibiców. Polegało one na: 1.Brak modernizacji stadionu - po zamontowaniu band dmuchanych przez słabą widoczność odeszli kibice którzy siedzieli pokoleniami na łukach. Przełożyło się to na niską frekwencje czyli mniej kasy w klubie i długi. Po drugie - wstawianie do klubu miejskiego przez ratusz (p.Bruskiego) prezesów nieudaczników którzy pobierali wysokie pensje a sponsorów odstraszali a nie sprowadzali. Teraz panie prezydencie szukacie frajera co kupi klub z 4 mln długiem? Czy taki Osuch kupiłby Zawiszę z takim długiem i stadionem ruiną??? Panie Bruski za pana kadencji w Bydgoszczy wszystko jest likwidowane, niszczone. Mam nadzieje że pójdzie pan na dno jak PO i pana koledzy z tej oszukańczej partii. Wszyscy pamiętamy pana obietnice z 2010 roku: Nowy lub zmodernizowany stadion, Gollob, dobre zarządzanie klubem. Co mamy? Dokładnie odwrotnie! Precz z PO czyli Partią Oszustów!!!

 • emil98765

  Oceniono 36 razy 14

  Myślałem że o Polonie Warszawa chodziło :) tak bym sam kupił

 • mr.by

  Oceniono 58 razy -16

  Po jaką...w Bydzi żużel? Już dawno się to wszystko posypało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX