Siatkarz Transferu spisał się w Lidze Europejskiej

Środkowy Jan Nowakowski jest podstawowym zawodnikiem reprezentacyjnej ekipy biało-czerwonych startującej w Lidze Europejskiej, która wygrała ostatnie dwa mecze z Izraelem
Polska prowadzona przez Andrzeja Kowala pokonała Izrael 3:2 i 3:0. Kłopoty z ostatnim w tabeli Izraelem były w pierwszym meczu. Nowakowski tradycyjnie wyszedł na boisko w podstawowym składzie, rozgrywając bardzo dobre spotkanie. Środkowy aż sześciokrotnie zatrzymał rywali na siatce, będąc ostoją drużyny w tym elemencie. Dodatkowo skończył 7 z 9 posłanych do niego piłek w ataku, notując 78% skuteczności. W drugim secie na parkiecie zameldował się drugi z zawodników Transferu, Wojciech Ferens, zdobywając dwa punkty.

W drugim meczu kadra tylko udowodniła swoją wyższość, pewnie wygrywając 3:0. Jej przewaga ponownie zaznaczyła się w bloku i nieznacznie lepszej skuteczności w ataku. Nowakowski rozegrał całe spotkanie, zapisując na swoim koncie osiem punktów. Nasz środkowy skończył 5 z 7 ataków, a także popisał się trzema punktowymi blokami.