Pałac w nowych szatach. Cel: więcej zwycięstw

Bydgoski Pałac rozpoczął przygotowania do sezonu. Zespół uległ gruntownej przebudowie - Samą młodzieżą nie da się wygrywać. Potrzeba doświadczenia - mówi trener Adam Grabowski.
- To drużyna stworzona przez trenera Grabowskiego, oczywiście w granicach klubowego budżetu. Pałac jest w pełni rozliczony za miniony sezon. Długów nie mamy - dodaje prezes klubu Waldemar Sagan.

Do zespołu dołączyły cztery zawodniczki, dwie z nich to doświadczone w Orlen Lidze: Joanna Kuligowska i Natalia Krawulska. Kuligowska przez 15 lat, do roku 2011 występowała w Bydgoszczy. 36-letnia siatkarka wraca po 4 latach do Pałacu. Powrót, ale tylko po dwóch sezonach, notuje także Ewelina Krzywicka. Całkiem nowymi siatkarkami w zespole będą Natalia Krawulska z Piły i rozgrywająca, Marlena Pleśnierowicz z Budowlanych Toruń.

- Życzę kibicom, żeby mogli się częściej wychodzić z hali z radością po zwycięstwie - mówi Sagan. - Zespół zajął ostatnie miejsce, więc gorzej już być nie może. Obietnic nie będę składał, poza jedną: wymagać będę od zawodniczek walki i entuzjazmu w grze. - dodaje Grabowski, który przejął Pałac w grudniu ub. roku, ale nie udało mu się opuścić ostatniego miejsca w tabeli.

Zespół nie opuścił Orlen Ligi, bo to liga zamknięta, choć zgłosili się kandydaci do zastąpienia Pałacu.

W sierpniu drużyna będzie trenować w Bydgoszczy, a potem rozpocznie się seria turniejów. Zaplanowane są gry w Bobolicach (25-27 września) i Rzeszowie (9-11 października).

Pierwszy mecz ligowy Pałac rozegra 17 października w Policach z Chemikiem. W Łuczniczce drużynę zobaczymy 21 października w pojedynku z Budowlanymi Łódż.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz