Więcej chętnych na Polonię. Oferta przyszła pocztą

Zgłosiło się czterech chętnych na kupno spółki ŻKS Polonia. Ratusz poinformował, że ostatnia oferta przyszła pocztą
W poniedziałek po południu miasto podało, że jest trzech chętnych. We wtorek informuje dodatkowo, że "drogą pocztową, w wyznaczonym terminie, wpłynęła do Urzędu Miasta kolejna, czwarta odpowiedź na zaproszenie prezydenta do negocjacji w sprawie zbycia akcji ŻKS Polonia Bydgoszcz S.A.".

Zespół negocjacyjny dokonał otwarcia czterech odpowiedzi na propozycje sprzedaży akcji ŻKS Polonia Bydgoszcz SA. Aktualnie odpowiedzi są weryfikowane pod względem formalnym. Zainteresowani kupnem akcji zostaną poinformowani o możliwości przystąpienia do badania finansów spółki w ciągu najbliższych kilku dni.

Ratusz pisze także: "złożone odpowiedzi nie są tożsame ze złożeniem oferty nabycia akcji spółki. Wyrażają jedynie chęć podjęcia negocjacji. Złożenie konkretnych ofert oczekiwane jest po badaniu kondycji finansowej spółki. Na obecnym etapie nie podajemy nazw podmiotów, które odpowiedziały na zaproszenie prezydenta do negocjacji".

Wiadomo jednak, że dwa z nich to Bydgoskie Towarzystwo Żużlowe oraz Władysław Gollob.

Pierwsza w tym roku próba sprzedaży akcji spółki się nie udała. BTŻ wycofał się, choć ustalono już cenę na 1 grosz za akcję - w sumie Polonia miała kosztować 1229 złotych.

Główną kwestią w negocjacjach jest jednak wysokość dotacji na żużel gwarantowanych przez miasto i warunki spłaty zadłużenia, które obecnie - razem z bankowym kredytem - zbliża się do 4 milionów złotych.