Sport.pl

Paweł Wojciechowski skacze o 13.05. Nasza nadzieja na medal w Pekinie

Paweł Wojciechowski w formie. Bezbłędnie kroczył do dzisiejszego finału skoku o tyczce mistrzostw świata w Pekinie.
Początek zmagań w finale o 13.05. Wojciechowski i dwójka innych Polaków: Piotr Lisek oraz Robert Sobera ma trzynastu rywali. Wśród nich jest murowany faworyt, Francuz Renaud Lavillenie. Rekordzista świata i jedyny tyczkarz, który w tym sezonie przekroczył barierę 6 metrów, stanął w eliminacjach tylko raz na rozbiegu - rozpoczął kwalifikacje od razu do wymaganej wysokości 5,70 m. Pokonał ją z ogromnym zapasem i pewnością.

Poza nimi startują: Sam Kendricks (USA), Jan Kudlicka (Czechy), Robert Renner (Słowenia), Tobias Scherbarth (Niemcy), Michal Balner (Czechy), Shawnacy Barber (Kanada), Augusto Dutra (Brazylia), Iwan Giertlejn (Rosja), German Chiaraviglio (Argentyna), Kevin Menaldo (Francja), Ivan Horvat (Chorwacja), Raphael Holzdeppe (Niemcy)

Ten ostatni, z którym Wojciechowski walczył o złoto podczas mistrzostw świata kadetów w Bydgoszczy w 2008 roku, broni tytułu z MŚ 2013.

Wojciechowski, ubiegłoroczny wicemistrz Europy i mistrz świata sprzed czterech lat, przyjechał do Pekinu z mocnym postanowieniem zdobycia medalu. - Myślę, że będzie trzeba bardzo wysoko skoczyć, nawet pod 6 metrów, by znaleźć się na podium. Czuję się bardzo dobrze, rozbieg jest w moim wykonaniu coraz pewniejszy. Oddałem cztery dobre próby, z których każda kolejna była lepsza - ocenił Wojciechowski. - Do Pekinu przyjechałem z jednym zamiarem. Chcę znowu stanąć na najwyższym stopniu podium. Nic innego mnie nie interesuje. Szkoda pokonywać taki kawał drogi i walczyć tylko o finał. Przyjechałem walczyć o medal i wiem, że mnie na to stać - zapowiada. Mistrz świata z Daegu (2011) zwrócił uwagę na odpadnięcie dwóch kandydatów do podium. - Nie awansował Grek Konstadinos Filippidis i Brazylijczyk Thiago Braz. Obaj mają rezultaty powyżej 5,90 - dodał. Rywali o zbliżonym poziomie jest jednak i tak z dziesięciu. Kwalifikacyjną wysokość 5,70 pokonało aż 16 zawodników spośród 34, którzy wystartowali w sobotę.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: