Dwójka w półfinale. Reszta bydgoszczan dalej walczy

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj z Lotto Bydgostia wygrały swój przedbieg w mistrzostwach świata seniorek we Francji i awansowały do półfinału. Polki uzyskały czas 6.47,79, prowadząc od startu do mety. MŚ w Aiguebelette są kwalifikacją olimpijską
Drugie miejsce zajęły w tym wyścigu Chiny 6.50,08, a trzecie Francja 6.58,59. Swoje przedbiegi wygrały również osady Litwy, Grecji oraz Nowej Zelandii. Polki miały najlepszy czas tej fazy rywalizacji. W tej konkurencji do igrzysk olimpijskich awans uzyska jedenaście osad - wszystkie, które znajdą się w finale A oraz pięć najlepszych w finale B.

Drugie miejsce w swoim przedbiegu zajęła ósemka w składzie: Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz), Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa),Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Daniel Trojanowski (sternik; Zawisza Bydgoszcz). Polacy zajęli drugie miejsce 5.32,99. Wygrali Niemcy 5.29,53 i awansowali do finału A. Na trzeciej pozycji finiszowali Amerykanie 5.34,31. Biało-czerwoni walczyć dalej będą w repesażu.

Czwórka podwójna - Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa),Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa) - była w swoim przedbiegu trzecia 6.17,50. Wygrały Niemki 6.15,24 przed Holenderkami 6.17,00. Do finału A zakwalifikowały się triumfatorki. Pozostałe osady wystartują w repesażach

W czwórce bez sternika wagi lekkiej zwyciężyli Duńczycy 5.47,51 i tylko oni awansowali do półfinału. Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa), Łukasz Siemion (RTW Lotto Bydgostia), Rafał Serwiak (AZS AWFiS Gdańsk), Miłosz Bernatajtys (RTW Lotto Bydgostia) uplasowali się na piątej pozycji 6.12,79 i popłyną w repesażu.