Sport.pl

Przyjechała Lokomotiva. Odjedzie drezyna?

Arcymistrz zwięzłości Antoni Słonimski skonstruował onegdaj recenzję spektaklu w dwóch zdaniach. Tytuł przedstawienia brzmiał "Kartka papieru", a treść recenzji: "To nie była kartka. To była rolka" - pisze w felietonie "W poprzek boiska" Wojciech Borakiewicz.
Teraz nie będzie jednak ani o prostokącie kartki, ani o rolce, lecz o innym kształcie - owalu żużlowego toru. Dziś bowiem żużlowcy Polonii spotkają się w półfinale I ligi z ekipą Lokomotivu z pięknego, łotewskiego miasta Dyneburg.

Zadanie mają arcytrudne. Łotysze wzmocnieni przez szwedzki duet: Lindgren-Lindbaeck wygrali rundę zasadniczą. Zwyciężyli także dwukrotnie w starciach z Polonią. Trener bydgoskiej drużyny Jacek Woźniak dał swoim żużlowcom nie lada zadanie: mają wygrać dziś różnicą 20 punktów. Zwycięstwo w takich rozmiarach daje według niego szanse na obronienie się w rewanżu i awans do finału I ligi.

Jeśli plan Woźniaka się ziści, trzeba będzie dać relację z tego meczu następującej treści: Przyjechała Lokomotiva, Odjechała drezyna.

PS Spotkanie rozpoczyna się o 18.30

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (1)
Przyjechała Lokomotiva. Odjedzie drezyna?
Zaloguj się
  • caseres

    Oceniono 9 razy 3

    Wreszcie jakiś tekst o Polonii, bo już myślałem że temat żużlowego półfinału PLŻ będzie całkowicie przemilczany na tym portalu. Ważniejszy jest przecież mecz Osucha z outsiderem I ligi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX