Sport.pl

Półmaraton Bydgoski. Rekord na trasie biegu

Ponad 2 tysiące osób będzie uczestniczyć w Półmaratonie Bydgoskim. - To rekord, którego się nie spodziewałem - mówi Krzysztof Wolsztyński, organizator imprezy. - Marzę o tym, żeby ludzie także przyszli na stadion oglądać lekkoatletyczne imprezy w naszym mieście - dodaje.
Z powodu wielkiej liczby zgłoszeń czasowo zablokowano możliwość rejestracji na stronie bydgoszcznastart.pl. Półmaraton razem z biegiem na 5 km odbędzie się 18 października. Jest już 2300 zgłoszeń.

Wolsztyński cieszy się z sukcesu masowej imprezy, ale niepokoi o ciągle słabą frekwencję na stadionie Zawiszy podczas imprez lekkoatletycznych.

W 2017 roku odbędą się w Bydgoszczy młodzieżowe mistrzostwa Europy. PZLA przyznał Bydgoszczy mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się w czerwcu 2016. Prawdopodobnie 4 czerwca na stadionie Zawiszy zostanie rozegrany tradycyjny mityng Europejski Festiwal Lekkoatletyczny.

Słaba frekwencja od kilku lat jest problemem na lekkoatletycznych stadionach. 13 tys. kibiców, którzy przyszli oglądać na Zawiszy zawodników podczas ostatniego dnia mistrzostwa świata juniorów w 2008 roku, to już odległe wspomnienie.

W promocji lekkoatletycznych imprez mają pomagać znani bydgoscy zawodnicy, m.in. Paweł Wojciechowski. Jednym z pomysłów jest rozegranie konkursu skoku o tyczce na Wyspie Młyńskiej w czerwcu 2016.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o: