Sport.pl

Sąd wstrzymał wykluczenie SP ze struktur Zawiszy

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy postanowił wstrzymać wykonalność uchwały o wykluczeniu Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza ze struktur CWZS Zawisza
Taką uchwałę Walne Zgromadzenie CWZS Zawisza podjęło 31 lipca. SP zaskarżyło ją do sądu. 25 września sędzia Hanna Daniel postanowiła "udzielić zabezpieczenia roszczenia uchwały Walnego Zebrania Związku CWZS "Zawisza" w Bydgoszczy z dnia 31.07.2015 r, w przedmiocie wykluczenia Stowarzyszenia Piłkarskiego "Zawisza" ze struktur Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego poprzez wstrzymanie wykonalności w/w uchwały do czasu rozpoznania niniejszej sprawy przez Sąd Polubowny."

Teraz musi się więc wypowiedzieć Sąd Polubowny. Zarząd SP w przesłanym komunikacie informuje, że "takie rozwiązanie było przez nas proponowane podczas Walnego Zebrania Związku i pozostało bez jakiejkolwiek reakcji delegatów (składane przez nas propozycje zostały zignorowane mimo naszych wskazań iż działanie Zarządu CWZS jest niezgodne z prawem)."

Przypomnijmy, że uchwała Walnego Zgromadzenia skutkowała usunięciem drużyn dzieci trenujących piłkę z SP z obiektów należących do CWZS Zawisza.

Wykluczenia SP ze struktury CWZS domagał się prezydent Rafał Bruski. Uznał, że SP wspiera kiboli Zawiszy.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Więcej o:
Komentarze (41)
Sąd wstrzymał wykluczenie SP ze struktur Zawiszy
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 54 razy 24

  Sami swoi - sądy sądami, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!

  Tak jak kilka dni temu napisałem do pewnego pa-jaca który następnie mój pomysł wykorzystał do swojej agitacji:
  SP niech wraca, ale dla dobra dzieci, kierownictwo SP powinno podać się do dymisji, bo ich układy z kibolami są bezsprzeczne!

  Piłka nożna i obiekty sportowe dla wszystkich sportowców (tych dużych i tych małych) i kibiców - nie kiboli i bandytów!

 • doribori

  Oceniono 32 razy 14

  Poziom bezprawia dorosłych kosztem niewinnych Dzieci jest porażający...

 • z1946b

  Oceniono 20 razy 8

  @marek.pc2000
  "Kim jest według ciebie kibol?"

  Według mnie kibol to ten co w zamian za "doping" oczekuje od klubu czegoś więcej niż tylko dobrej gry i dobrych wyników.
  Kibole chcą: najlepszych miejsc, najtańszych biletów, wyłączności na prowadzenie handlu na trybunach, dopłat do opraw, dopłat do wyjazdów lub wyłączności na ich organizowanie.
  Kibole uważają, że im się to należy jak psu micha bo kiedyś uratowali (razem z wieloma piknikami) ten klub, ale to jest obłuda!
  Kibolem jest również ten co przychodzi na mecz lub jeździ na wyjazdy tylko po to aby wyzywać kibiców przeciwnej drużyny, a jeśli trafi się okazja to komuś przyłoży z pięści lub buta, kto wnosi na trybuny niedozwolone przedmioty (nie mam tu na myśli tylko rac), kto jeździ na ustawki aby pokazać innym swoją siłę, kto nie zwracając uwagi na innych podchodzi do kasy po bilety, kto wygania innych w tym dzieci z zajętych miejsc itp.

  Najgorsi są jednak tacy którzy wykorzystują tych osiłków do czerpania korzyści na własne potrzeby!
  Prawdziwy kibic przychodzi na mecz bo chce zobaczyć zaangażowanie i walkę do końca o dobry wynik. Nie oczekuje w zamian nic więcej, nie naraża klubu na kary i kosztowne remonty - tym się właśnie różnimy!

 • z1946b

  Oceniono 24 razy 8

  @jaca2014
  "Konkretnie co robicie i dajecie klubowi?
  W czym jesteście lepsi od kiboli?"

  Kasa z biletów i za karnety to najmniejszy wkład w utrzymanie klubu. Wielokrotnie dawałem kasę na cele kibicowskie i oprawy.
  Broniłem honoru klubu (prowadząc dysputy z kibicami innych klubów) narażając się na drwiny i utratę zdrowia.
  Gdy Dąbrowicz chciał zmienić nazwę stadionu Zawiszy na "Miejski" stałem z wami w jednym szeregu, gdy pojawiła się "Hydrobudowa" również protestowałem - ale to były słuszne powody i sam zdecydowałem, że tak trzeba. Obecnie wasz protest (bojkot) prowadzony jest metodami którymi gardzę, więc jestem temu przeciwny.
  Największy mój wkład to nie narażanie mojego ukochanego Zawiszy na kary i kosztowne remonty, dzięki czemu również SP miało więcej kasy na szkolenie z powodzeniem młodych adeptów piłki nożnej, a Zawisza na transfery i bieżące potrzeby.

  Wy w zamian za oprawy i doping zawsze oczekujecie czegoś od klubu np najlepszych miejsc, najtańszych biletów, dopłat do opraw, czy pozwoleń na handel na trybunach.
  My kibice od klubu oczekujemy tylko zaangażowania podczas gry i na treningach i wierzymy w sukces naszego zespołu.
  Największą radością są dla nas dobre wyniki i bycie na trybunach co wiele razy przez wasze działania już nam odebrano - tym się różnimy a nie jesteśmy lepsi!

 • z1946b

  Oceniono 28 razy 8

  @mar.555
  Jednak potrafisz grzecznie?

  Współpraca z kibicami jest jak najbardziej wskazana, ale gdy do głosu dochodzą kibole i zaczynają przejmować władzę w strukturach kibicowskich, lub narażają swoimi działaniami klub na kary i remonty i jeśli wszyscy kibice tracą przez wybryki kilku oszołomów którym się wydaje, że wolno im wszystko to taką współpracę trzeba natychmiast zakończyć.
  Zadymom na trybunach i zamkniętym przez wybryki kiboli stadionom mówimy stanowcze NIE!

  Piłka nożna dla kibiców - nie dla kiboli i bandytów!

 • z1946b

  Oceniono 13 razy 5

  @letalin
  "jeszcze ten" - czyli nie podważasz tylko dodajesz kolejne argumenty, ale czy to nie jest paradoks, że osoby łamiące notorycznie prawo nagle żądają jego przestrzegania?
  "kibol w tym konflikcie jawi się jako osobnik szanujący prawo i żądający jego przestrzegania" - faktycznie gdyby tak było to bym takiego kibola poparł! Niestety było tak - najpierw kibole złamali prawo robiąc zadymę, następnie żądając wyjaśnień, zgodnie z prawem powybijali szyby u Osucha w mieszkaniu, a następnie również zgodnie z prawem pod osłoną nocy wnieśli trumny i krzyże na murawę, po czym kolejny raz zgodnie z europejskim prawem zmusili czterech pikników do kąpieli w Brdzie. Zgodnie z prawem również zastraszają potencjalnych kibiców na wszelkich forach internetowych i na trybunach w trakcie meczu!
  To wszystko jest jak najbardziej dopuszczalne i zgodne z prawem?

  Piłka nożna dla kibiców - nie kiboli i bandytów (działających zgodnie ze swoim wyimaginowanym prawem)!!!

 • letalin

  Oceniono 11 razy 3

  @lokator
  To jakim cudem policja ma ponosić konsekwencje działań zaprutego kibola?
  Napisz teraz coś o biednych dzieciach.
  -----------------
  Obrzydliwy jesteś.

 • z1946b

  Oceniono 13 razy 3

  @jaca2014
  W którym miejscu neguję?

  Dawałem kasę zarówno na imprezę na rynku z okazji awansu jak również na prezentację drużyny, dawałem kasę na wyprawkę dla dzieci idących do szkoły, na plecaki i gadżety z logo Zawiszy, dawałem na renowację grobów kombatantów, nawet na tą słynną wodę się dokładałem - to wszystko były słuszne cele i byłem i jestem z tego dumny i nie żałuję.
  Odnośnie moich rozmów z kibicami innych drużyn wcale nie miałem na myśli pisania w necie - ty nigdy nigdzie nie wyjeżdżasz na wakacje lub delegacje, nie masz rodziny poza Bydgoszczą?
  Odnośnie miejsc na trybunie B - wystarczy poczytać na waszej stronie artykuł sprzed trzech czy czterech lat w którym jest napisane kto ma prawo tam być, jak musi być ubrany i jak ma się zachowywać - dla każdego piknika to był ewidentny zakaz pojawiania się na "waszej" trybunie!
  "Gdzie są ci ludzie gdy drużyna jest w pierwszej lidze" - a gdzie mają być skoro zastraszacie ich już od końcówki poprzedniego sezonu.
  Nie obaliłeś żadnego mitu tylko podważyłeś moją historię, ale nie masz o mnie żadnej wiedzy więc kolejny raz wyszedłeś na kompletnego idiotę.
  Ludzie którzy mnie znają wiedzą co i ile zrobiłem dla dobra naszego klubu i cenią mnie za to, a to co tu masz do powiedzenia na mój temat mam głęboko w poważaniu!

  Piłka nożna dla kibiców - nie dla kiboli i bandytów!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX