Wreszcie Pałac się cieszy. Szósty mecz i pierwsze zwycięstwo

Pięć setów trwał pojedynek siatkarek Pałacu z KSZO Ostrowiec. W tie-breaku bydgoszczanki zdołały wyrwać zwycięstwo rywalkom. Wygrały cztery ostatnie akcje.
Pałac i KSZO były jedynymi drużynami w OrlenLidze bez zwycięstwa. Po poniedziałkowym spotkaniu bydgoszczanki mają na koncie pierwszą wygraną.

Początek spotkania wskazywał, że w Bydgoszczy mogą pozostać nawet trzy punkty. W pierwszym secie Pałac, w którym najwięcej punktów zdobyły (po 4) Natalia Krawulska z Eweliną Krzywicką nie dał szans KSZO. Bydgoszczanki nie potrafiły jednak utrzymać dobrego rytmu i w końcówce drugiej partii rywalki je doścignęły (20:20 po bloku Piotrowskiej). Seria punktów KSZO trwała aż do piłki setowej dla tej drużyny. Jedną akcję jeszcze Pałac wybronił, ale seta nie udało się uratować.

Bardzo zły był także początek trzeciej partii, kiedy Pałac przegrywał już 4:8, ale otrząsnął się z przewagi. Bydgoszczanki przestały popełniać błędy. Punkty w ataku, poza Krawulską i Krzywicką, zaczęła także zdobywać Joanna Kuligowska. To wystarczyło do wygrania tego seta, ale za to w kolejnym zespół z Ostrowca był ponownie lepszy.

Zdecydował więc tie-break. Rozpoczął się źle. Na zmianie stron KSZO prowadziło 8:6, po kolejnym skutecznym zbiciu Doroty Ściurki nawet 9:6. Wówczas złą serię Pałacu przerwała Joanna Kuligowska (7:9) Marta Ziółkowska zablokowała atak Piotrowskiej (8:9). Wyrównała na 11:11 Krzywicka. Całkiem gorąco się zrobiło, gdy bydgoszczanki przegrywały po chwili 11:13. Jeszcze raz jednak wróciły do gry o zwycięstwo. Meczbol załatwiła Krawulska. Ta sama zawodniczka zagrywała w następnej i ostatniej już akcji spotkania, bo błąd w ataku popełniła Mielczarek.

Pałac - KSZO Ostrowiec 3:2

Sety: 25:18, 21:25, 25:18, 21:25, 15:13

Pałac: Bałdyga (1), Misiuna (5), Krzywicka (19), Krawulska (16), Śmieszek (12), Kuligowska (15), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska (1), Pleśnierowicz (0), Fojucik (2)

KSZO: Szczygioł (22), Piotrowska (9), Ściurka (20), Polak (4), Dybek (0), Bednarek (9), Bulbak i Korabiec (libero) oraz Brzóska (1), Mielczarek (11), Szpak (0), Pieczka (0)