Łuczniczka słabsza od Lotosu. Porażka w trzech setach

Bydgoscy siatkarze nie dali rady wicemistrzom Polski z Gdańska. I nie była to porażka o włos, raczej o całą ich garść.
Lotos Trefl był faworytem spotkania, ale Łuczniczka liczyła, że uda się dobrać do skóry drużynie z Gdańska. - Sądziliśmy, że uda się uzyskać jakieś punkty w tym meczu. Jednak graliśmy dziś z wicemistrzem Polski, drużyną reprezentującą nasz kraj w Lidze Mistrzów. Gdańsk jest lepszy - powiedział po spotkaniu trener Piotr Makowski.

Bydgoszczanie trzymali się dzielnie, ale w decydujących momentach nie dotrzymywali kroku rywalowi. W pierwszym secie trzymali się do stanu 18:18, ale potem 4 punkty z rzędu zapisano na koncie zespołu z Gdańska. Szczególny udział miał w tym świetnie zagrywający Wojciech Grzyb.

W drugim secie Lotos Trefl wygrał długą wymianę w połowie seta. Bydgoszczanie atakowali trzykrotnie i za każdym razem goście podbijali piłkę. W końcu sami zdobyli punkt na wagę remisu 12:12. Dodało to skrzydeł ekipie Lotosu. W kluczowych sytuacjach byli skuteczniejsi zarówno w obronie, jak i w ataku. Do czasu jednak tylko. Bydgoszczanie odrobili 3 pkt straty i wyrównali na 23:23. Niestety przy piłce setowej na zagrywce znowu stanął Grzyb. Nasi siatkarze niedokładnie odebrali jego serwis i Amerykanin Murphy Troy z Lotosu wykorzystał kontratak

W trzecim secie rywale wcześniej niż poprzednio uzyskali przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Jaka była przyczyna? Znowu zagrywka - tym razem atomowe ciosy Troya, z którymi nie mogli sobie poradzić Michał Ruciak i Michał Żurek.

Pod koniec trzeciej partii szóstka Łuczniczki była już bardzo zmieniona. Grali Jan Nowakowski i Dawid Murek. Ekipa trenera Piotra Makowskiego zbliżyła się do przeciwnika (21:22). Jarosz zagrał jednak w aut, a potem drugi serw z rzędu zepsuł Murek - To nie pozwoliło nam zwyciężyć w tej końcówce - podsumował Makowski.