I liga żużla znowu inna. Polonia zaczyna od wyjazdu

Główna Komisja Sportu Żużlowego zmieniła zasady startów w I lidze na trzy tygodnie przed inauguracją. Polonia musi wyprzedzić tylko jedną ekipę, aby na kolejny sezon pozostać w I-ligowych rozgrywkach.
To efekt innego potraktowania zespołów z Rawicza i Opola. Obie drużyny, bez względu na zajęte miejsca zostaną sklasyfikowane na dwóch ostatnich miejscach. Zresztą takie ustalenie to formalność. I tak nie miałyby szans. Rawicz i Opole miały jeździć wyłącznie u siebie. Meczów wyjazdowych nie będą rozgrywać. Pierwotnie miały być one weryfikowane jako 40:0 na korzyść rywali. Zrezygnowano jednak z tego zapisu. Rawicz z Opolem będąi tak ostatnie.

Polonia musi wyprzedzić tylko jeden zespół, żeby nie spaść z I ligi. Rywalami są: Lokomotiv Daugavpils, Stal Rzeszów, Wybrzeże Gdańsk, Wanda Kraków, Orzeł Łódź, Włókniarz Częstochowa, Polonia Piła i KSM Krosno.

GKSŻ zmieniła także terminarz, żeby zgodnie z prośbami klubów, nie było meczów w środy. Data inauguracji jest taka sama: wielkanocny poniedziałek, 28 marca. Polonia zacznie jednak od spotkania w Opolu (pierwotnie miał być mecz u siebie z Orłem Łodź). Pierwsze spotkania u siebie w niedzielę, 3 kwietnia - z Wandą Kraków.