Skra cieszyła chwilę. Łuczniczka znowu przegrywa

LUKASZ ANTCZAK

Rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Michal Masny zablokował w ostatniej akcji trzeciego seta atak Kevina Klinkenberga. Bydgoszczanom nie udało się przedłużyć meczu i przegrali go 0:3.
Kibice Łuczniczki mieli nadzieję, że sensacyjne zwycięstwo w Bełchatowie jest początkiem dobrej passy zespołu, na którą czekają już bardzo długo. Nic z tego. Szósta w PlusLidze ekipa Jastrzębskiego Węgla zdecydowanie pokonała drużynę Piotra Makowskiego.

Bydgoszczanie mieli sporą szansę, żeby próbować walczyć o doprowadzenie do tie breaka. Nie udało się to jednak.

Jastrzębski Węgiel skuteczniej atakował i lepiej przyjmował . Liderami gości byli Maciej Muzaj oraz Toontje van Lankvelt. Jastrzębianie znacznie lepiej również blokowali. Zagranie Masnego kończące mecz było 10. blokiem siatkarzty JW. w meczu. Zawodnicy Łuczniczki mieli tylko 4 bloki. Na "zero" zagrali Michał Ruciak i Grzegorz Kosok, którzy wyszli w szóstce.

Łuczniczka - Jastrzębski Węgiel 0:3

Sety: 20:25, 18:25, 26:28

Łuczniczka: Radke (3), Nowakowski (10), Wiese (11), Jarosz (10), Kosok (0), Ruciak (0), Żurek (libero) oraz Klinkenberg (7), Jurkiewicz (4), Murek (1), Krzysiek (0), Wolański (0)

Jastrzębski Węgiel: Masny (3), Sobala (8), van Lankvelt (14), Muzaj (18), Hain (11), Szafranowicz (7), Popiwczak i Mihułka (libero) oraz Strzeżek (0), Derocco (0)