Łuczniczka Bydgoszcz ma nowego siatkarza. Zastąpi Jarosza

MAŁGORZATA KUJAWKA

Marcel Gromadowski będzie atakującym Łuczniczki. 31-letni zawodnik grał w poprzednim sezonie w PGE Skrze Bełchatów.
Już w 2003 roku zdobył medale w reprezentacjach młodzieżowych - było to srebro Mistrzostw Europy Kadetów oraz złoto w Mistrzostwach Świata Juniorów. Szybko trafił do ekstraklasy, wybierając w 2004 roku ofertę z Mostostalu-Azoty Kędzierzyn-Koźle. Tam spędził trzy sezony, zamieniając Polskę na Włochy. Wybrał drużynę Copra Piacenza, z którą wywalczył srebrny medal w Lidze Mistrzów oraz srebro w Mistrzostwach Włoch. Potem Piacenzę zdecydował się zamienić na Volley Bergamo.

W 2009 roku został wraz z reprezentacją Polski Mistrzem Europy. Potem wybrał ofertę Paris Volley, ale od sezonu 2010/2011 grał już w Polsce, w AZS Olsztyn. Był liderem drużyny. Rozegrał 100 setów, gromadząc w nich łącznie 468 punktów.

Po tym sezonie znowu grał za granicą. Trafił do Iraklisu Saloniki, ale tylko na miesiąc. Wrócił do Francji, do Montpellier UC na sezon 2011/2012, a następnie przez Turcję i Włochy (w obu tych krajach występował przez rok), wrócił do PlusLigi. W sezonie 2014/2015 reprezentował barwy Cuprum Lubin, a w minionym grał w PGE Skrze Bełchatów. Tam pełnił rolę zmiennika Mariusza Wlazłego.

Zobacz także
  • Łuczniczka traci siatkarza. Młody, zdolny wychowanek odchodzi
  • Mateusz Sacharewicz Łuczniczka zatrudniła nowego siatkarza. Transfer nr 1
  • Patryk Szczurek, rozgrywający Nowy rozgrywający Łuczniczki? Przechodzi z Radomia