Sport.pl

Zawisza bez licencji na grę w I lidze. Pięć dni na odwołanie

Komisja licencyjna PZPN zdecydowała o nieprzyznaniu bydgoskiemu klubowi licencji na występy w I lidze w kolejnym sezonie.
Powody takiej decyzji są dwa. Przede wszystkim Zawisza nie dostarczył opinii biegłego rewidenta. - A to konieczny wymóg, by otrzymać licencję - mówi szef komisji Krzysztof Sachs. Z naszych informacji wynika, że bydgoski klub już w kwietniu wynajął firmę z Katowic, która miała przeprowadzić audyt. Dlaczego dokumenty nie dotarły do PZPN? Tego nie wiadomo. Ale to nie jedyne problemy Zawiszy. Na spółce ciąży też niezapłacenie jednemu z klubów zobowiązań transferowych. Z naszych informacji wynika, że chodzi o Polonię Bytom. Teraz bydgoszczanie mają pięć dni na złożenie brakujących dokumentów. W przyszłym tygodniu zbierze się komisja odwoławcza. Jeśli Zawisza tego nie zrobi, to klub nie otrzyma licencji na grę w I i II lidze.

Więcej o:
Komentarze (41)
Zawisza bez licencji na grę w I lidze. Pięć dni na odwołanie
Zaloguj się
 • marwal01

  Oceniono 36 razy 24

  a co na to bruski ??? Klub zarzadzany po europejsku z dotacjami miasta , i co dalej ???

 • Adam Krzyżek

  Oceniono 27 razy 19

  Od lat wszyscy się ślizgają na dobrym imieniu 'Zawisza'...Kuś,Bierdwagen,Paluch,Osuch...miasto(prezydent)..a cierpią bydgoszczanie!!!...od lat nie ma klimatu na dobry poziom piłki nożnej w Naszym Mieście...krew mnie zalewa od lat!!!

 • marek.pc2000

  Oceniono 34 razy 14

  Zawisza nie był klubem piłkarskim tylko agencją piłkarską korzystającą z miejskich obiektów za free. Zniszczono szkolenie młodzieży bo po co to komu(spadek z CLJ), junior młodszy jestesmy za Chemikiem. Zniszczono w imię czego? Dziś znowu trzeba będzie posprzątać, ale co to obchodzi tych z żółtym herbem, ja my posprzątamy to oni się do tego znowu dokleją.

 • bydgoszczanin87

  Oceniono 19 razy 13

  Miliony na Osucha a na międzynarodowy konkurs lekkoatletyczny przeznaczył Bruski po 500 euro na nagrody. Za takie coś powinna być prokuratura albo przynajmniej referendum, Gołym okiem widać marnotrastwo publicznych finansów.

 • samaras22

  Oceniono 38 razy 10

  Co chwila wybuchaja granaty .Ciekawe jaką bombę przygotował Osuch na koniec !!! ? To jest misterny plan odegrania się na kibolach ,którzy nie docenili przeciwnika .Na ustawkach w lesie wygrywa silniejszy ,a tutaj trzeba było być cwanszym nie pisze inteligentniejszym bo to nie dotyczy żadnej ze stron .Osuch okazał się bezwzględny i za wszystkie obelgi i wyzwiska skierowane w niego i jego rodzinę zniszczył Zawiszę .Tego bezmozgowcy nie przewidzieli ,niektórzy wierzą do dzisiaj w nowego sponsora -właściciela który podniesie Zawisze z kolan .Mimo , że ta wojna nie ma zwycięzcy ,zniszczony został klub z tradycjami ,myślę że na długie lata .Jeżeli nowy właściciel nie odwoła się od decyzji wykluczenia Zawiszy z rozgrywek 1i2 ligi ,a tak najprawdopodobniej będzie to klub klub wyląduje w 4 lidze ,lub co będzie precedensem zostanie wogole wyluczony ze struktur PZPN .Zawisza to My - hasło pisane i krzyczane przez prawie trzy lata przyniosło efekt taki ,że Zawisza spada na samo dno .Osuch odszedł z Zawiszy powinniście się cieszyć ,fetowac zwycięstwo ,ci którzy ślepo ,nie którzy świadomie bojkotowaliscie swój klub .Tylko ,że wam nie jest do śmiechu ,kopara opadła ,jesteście w szoku !!Wasze lyse pały tego nie ogarniają ! A Osuchy piją szmpana i pewnie są w dobrych humorach .No cóż co zrobisz ,jak nic nie zrobisz ,Takie jest życie .

 • semeon

  Oceniono 14 razy 8

  Od momentu "zakupu" udziałów Zawiszy przez cwaną gapę z Poznania było wiadomo, że to grubymi nićmi szyta, niejasna i wielce podejrzana transakcja. Pisano kiedyś wiele o tym. Pisano jak to za udziały zapłacono kasą z bydgoskiego ratusza, ale dalszego ciągu wyjaśnień nie doczekaliśmy się do dzisiaj. Dlatego dzisiaj zbieramy owoce tego co wtedy zasiano . Warto wrócić do początków i wszystko jednoznacznie wyjaśnić. Bez tego oczyszczenia trudno będzie zbudować zespół nawet na miarę drugiej (trzeciej) ligi.

 • bruskigdziekasa

  Oceniono 22 razy 8

  Paweł Olszewski(ten co sobie focie walił z radkiem przed wyborami), Rafał Bruski gdzie jest Wasz funfel któremu daliście 17 baniek, a jeszcze mu dołożycie spłacając osuch sport ? Na KOD-zie krzyczycie demokracja, to acznijcie defraudacja. Dzieci przegonili, piłkę zniszczyli, klub zadłużyli, statut złamali żeście kiepscy politycy i do tego ludzie mali :)

 • bruskigdziekasa

  Oceniono 21 razy 7

  osuchofani zostaliście wydymani......hahhahha bez mydła :)

 • letalin

  Oceniono 22 razy 6

  Czego się można było spodziewać po psychopacie? Czy ktoś się czuje zaskoczony tym co zrobił POsuch na pożegnanie? Jeśli tak, to znaczy, że nie chciał patrzeć na jego wyczyny przez ostatnie lata, albo był tak potwornie głupi, żeby nie zauważyć czegoś co było jasne dla "głupich troglodytów" z SP. Czy to "patologia" z SP i ZF nie pokazywała jak ten klub po "ełropejsku" funkcjonuje? Czy nie próbowano nawet w jakiś sposób zamknąć stronę ZF za rozpowszechnianie tej spełnionej dziś przepowiedni?
  Osuch wydymał Miasto, by zemścić się na nielojalnym Bruskim, który nie mógł jak widać płacić więcej za bandyckie talenty POsucha. Gdyby płacił, to patologiczna symbioza by trwała.
  Cokolwiek się zdarzy, to będzie lepiej. Bo bez POsucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX