Wyspa się sprawdziła. Pusto było na Zawiszy [ZDJĘCIA]

Pierwszy konkurs tyczkarski na Wyspie Młyńskiej był ciekawą imprezą. Podobał się licznie zgromadzonym kibicom. Wygrał go Polak, ale nie zawiszanin Paweł Wojciechowski, ale Robert Sobera. To była pierwsza część dwudniowego spotkania z lekką atletyką. Wczoraj na stadionie Zawiszy bohaterem był Paweł Fajdek - nasz faworyt do olimpijskiego złota w Rio de Janeiro.
Niestety na stadionie nie dopisali zupełnie kibice. A szkoda, bo można było zobaczyć kilka niezwykłych wyczynów polskich lekkoatletów szykujących się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Bohaterem mityngu Bydgoszcz Cup bohaterem był Paweł Fajdek, który po raz kolejny w tym sezonie rzucił młotem najdalej w świecie. Uzyskał 81,71 m w ostatniej swej próbie. W zmagania polskich kulomiotów zwyciężył najmłodszy, Konrad Bukowiecki - 20,83 m. Tomasz Majewski miał 20,17 i był drugi.

Ciekawa była także rywalizacja w biegu na 400 metrów kobiet. Kanadyjka Caroline Muir zwyciężyła z wynikiem 51,85 s. Druga była Olga Zemljak z Ukrainy (51,95 s).