Powrót do Łuczniczki. Będzie nowy atakujący w drużynie

Bartosz Filipiak wraca do bydgoskiego zespołu po dwóch latach przerwy. Występował w I-ligowej Victorii Wałbrzych.
W debiutanckim sezonie w I lidze, 20-letni wówczas Filipiak, wyrósł na mocne ogniwo swojego zespołu, a wałbrzyszanie sięgnęli wówczas po złote medale I ligi. Ubiegły rok był dla Victorii mniej owocny, bowiem drużyna sezon zakończyła na 10. pozycji.

Indywidualnie był to dla Filipiaka udany sezon, lepszy od debiutanckiego. - Wracam do Bydgoszczy po dwóch latach spędzonych w Wałbrzychu. W I lidze miałem szansę na częstsze występy, co pozwoliło mi się rozwinąć i złapać dużo doświadczenia. Cieszę się, że mogę wejść o poziom wyżej. W następnym sezonie zrobię wszystko, żeby zespół miał jak najwięcej korzyści z mojej gry - mówi Filipiak dla oficjalnej strony klubowej.

Jest wychowankiem Chemika Bydgoszcz. Dwukrotnie zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski kadetów oraz stanął na drugim stopniu podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przez trzy lata był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, reprezentantem Polski kadetów i juniorów. Ma 197 cm wzrostu. Zasięg w ataku: 356 cm. Zasięg w bloku: 325 cm