SP Zawisza zgłasza drużynę w klasie B. I prosi o wsparcie

Konferencja prasowa władz SP Zawisza

Konferencja prasowa władz SP Zawisza (ŁUKASZ ANTCZAK)

- Pan prezydent jest jedyną osobą, która się nie chce z nami spotkać - mówił na konferencji prasowej Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza, jego prezes Krzysztof Bess. - Apeluję o takie spotkanie ponad podziałami - dodał.
W poniedziałek przed południem władze SP Zawisza ogłosiły oficjalnie, że zgłaszają zespół do B-klasy. To najniższa liga w hierarchii rozgrywek. W wypadku zgody K-PZPN na przyjęcie zespołu, a a to jest praktycznie pewne, drużyna zagra w rozgrywkach, które rozpoczną się w końcu sierpnia. Najprawdopodobniej, w bydgoskiej grupie B3 wystąpi 14 zespołów, wśród nich: Ramiel Bydgoszcz, Wisła Fordon i Sparta Bydgoszcz.

Władze SP wysłały pismo do prezydenta Rafała Bruskiego, podpisane przez wiceprezesa Adama Bułata, w którym czytamy:

"Wnoszę o udostępnienie drużynom piłkarskim prowadzonym przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza obiektów treningowych znajdujących się w zasobach Miasta. Pomimo licznych sukcesów sportowych, młodzi piłkarze reprezentujący barwy Zawiszy nie mogą liczyć na wsparcie organizacyjne Miasta porównywalne z pomocą świadczoną innym bydgoskim klubom piłkarskim. Dla przykładu wskazać warto, iż mecze ligowe zespołu rocznika 2004 w sezonie 2015/16 odbywały się poza granicami administracyjnymi Bydgoszczy.

Ponadto pragnę nadmienić, iż w trosce o podtrzymanie 70-letniej tradycji Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza zamierza zgłosić do udziału w lidze zespół seniorów. Nie wyobrażamy sobie, aby Klub będący wizytówką Naszego Miasta, musiał rozpatrywać swoje mecze poza Bydgoszczą. W związku z powyższym zwracamy się do Pana z apelem o udzielenie Naszemu Klubowi niezbędnego wsparcia organizacyjnego."

W Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej dowiedzieliśmy się, że z przyjęciem zespołu SP Zawisza do klasy B nie powinno być żadnych problemów.

Działacze Stowarzyszenia Piłkarskiego liczą jednak na to, że start w rozgrywkach seniorskich nastąpi w IV lidze. Według informacji "Wyborczej" w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej jest już pismo w tej sprawie.

Aby to się ziściło, SP musiałoby przejąć drużynę rezerw spółki WKS Zawisza, Artura Czarneckiego, która nie otrzymała licencji na I i II ligę, ale prawo do gry w IV mają rezerwy.

Ten plan nie ma jednak szans powodzenia bez pomocy i współpracy ratusza.

Dlatego działacze SP Zawisza prosili o spotkanie z prezydentem Bruskim. - Pan prezydent jest jedyną osobą, która się nie chce z nami spotkać - mówił na konferencji prasowej prezes SP Krzysztof Bess. - Apeluję o takie spotkanie ponad podziałami - dodał.

Przypomnijmy, że Bruski już raz kilka dni temu kategorycznie odrzucił wizję poprowadzenia zespołu w IV lidze przez SP. Ma powstać nowy klub MUKS CWZS, w trenowałaby młodzież z WKS Zawisza S.A. i to ewentualnie MUKS CWZS mógłby przejąć ekipę w IV lidze.

Wówczas tłumaczył, że rozmowy z SP są niemożliwe, dopóki działacze tego stowarzyszenia nie odetną się od związków z kibolami. Konflikt pomiędzy spółką piłkarską WKS Zawisza, władzami miasta i CWZS Zawisza z jednej strony a SP Zawisza i kibolami z drugiej toczy się od 2.5 roku.

Rozpoczął się od zamieszek z udziałem kiboli na meczu Zawisza - Widzew i awanturą podczas spotkania Zawisza - Lech, co doprowadziło do zwołania przez prezydenta Bruskiego spotkania wszystkich stron. Zażądał na nim odrzucenia i potępienia przemocy i agresji na stadionie. SP i reprezentujące kiboli, Stowarzyszenie Kibiców Zawiszy Bydgoszcz, nie chciały podpisać takiego oświadczenia, które nazwali lojalką.

W efekcie SKZB zostało wyrzucone z obiektów Zawiszy, a kibole rozpoczęli bojkot. SP zostało potem wykluczone ze struktur CWZS, co spowodowało, że trenujące pod egidą stowarzyszenie zespoły dziecięce, straciły prawo do korzystania z boisk przy ul. Gdańskiej. Jedna z drużyn, rocznik 2004, musiała rozgrywać mecze poza granicami Bydgoszczy.

Komentarze (14)
SP Zawisza zgłasza drużynę w klasie B. I prosi o wsparcie
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 82 razy 26

  Jestem za, a nawet przed!!

  "Spotkanie ponad podziałami" - śmiechu warte parszywi kibole!
  Najpierw dzielicie kibiców na lepszych i gorszych, wyzywacie i szkalujecie a teraz prosicie o pomoc - żeeenaaadaaa!
  Na 70-lecie istnienia klub zniszczyliście i tego nie da się już zapomnieć!

  Piłka nożna dla kibiców - nie parszywych, fałszywych kiboli i bandytów!!!

 • sylaaabdg44

  Oceniono 60 razy 14

  żałosne są teraz te żale i lamenty...Zawisza to my - zapomnieliście? ...no to do dzieła...czyjej pomocy potrzebujecie ? prezydenta? przecież to jest hańba przyjmować pomoc od lojalki, czy też pana bardziej dosadnie nazywanego na stronie ZF...trochę honoru nie zaszkodzi

 • kamilkamas84

  Oceniono 47 razy 13

  Ciekawe czy list do prezydenta zaadresowali "pseudo-prezydent Rafał Bruski", "Bruski Lojalka", czy może jeszcze inaczej?

 • eugieniusz10

  Oceniono 47 razy 11

  Znowu zasłaniacie swoje interesy dziećmi.Oddajcie prawo do herbu i nazwy który ukradliście i nie ma problemu Dzieci będą mogły grać na Zawiszy.W tej chwili jednak grają dla SP Kiboli więc nie rozumiem o co Wam chodzi?.Usuńcie swoje logo z kibolskiej strony nawołującej do patologicznych zachowań na stadionach.Z drugiej strony dziwię się rodzicom dzieci uczęszczających na treningi kierowane przez SP Kiboli-Ludzie, ogarnijcie się i poczytajcie trochę kto tak na prawdę pociąga tam za sznurki...albo pooglądajcie sobie zdjęcia na stronie SP Kiboli...bo to jedno i to samo.

 • trz1920only

  Oceniono 35 razy 9

  Jest klub CWZS Zawisza z historycznym herbem i to on niech sie zajmie szkoleniem i prowadzeniem drużyn a nie jakieś sp czy kibole! Jak prezydent miasta może oddać klub i obiekty miejskie takim ludziom? Przecież to byłby skandal. Już raz taki błąd popełniono i są były tego efekty. Rozwalanie stadionu, wyzywanie właściciela, terroryzowanie normalnych kibiców którzy chcieli iść na mecz jak to oni mówili "wkładów".

 • eugieniusz10

  Oceniono 57 razy 5

  Po co piszecie o tym gdzie KIBOLE chcą grać itd.?.Są turnieje dla kiboli więc niech tam sobie grają.Najlepiej jeśli byłoby to poza granicami Bydgoszczy-chociaż nie będzie awantur tej patologii.Poczytajcie sobie na stronie SP-zawiszafans jak popierają Oni chociażby zadymę na Euro.Jasno i klarownie deklarują swoje współtworzenie z Kibolami.Na stronie jest także ich herb.Ukradli prawo do logo i nazwy, krzyże itd.Mało jeszcze?
  Nie dla SP i KIBOLI !!!!

 • Jack Lee

  Oceniono 13 razy 1

  bess ,cwany frajerze,z parowek nie wystarczy? po cmentarzu polataj z puszká,albo krzyze skladaj!

 • mojapoczta4

  Oceniono 14 razy 0

  Nieraz lepiej milczeć i uchodzić za durnia, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ten przekaz kieruję do komentatorów. :-))

 • Michał Zioło

  Oceniono 25 razy -1

  Tak plujecie na Zawiszaków ,ale dzięki nim mieliście okazję być na meczach Zawiszy w Ekstraklasie!!!

  Tak to Kibole zniszczyli Zawiszę. To oni nie ubiegali się o licencje ,to oni zrobili dług u Osucha a i ono nie płacili Zusu i innych opłat

  Dalej łykajcie bajki od Osucha że to Fantycy są winni, a to oni walczyli o ten klub, WY + Bruski + Osuch pogrzebaliście Zawiszę !!!

  ZAWISZA TRZYMAJCIE SIĘ. PO HYDRO WAM SIĘ UDAŁO I TERAZ WAM ŻYCZĘ SZYBKICH AWANSÓW ZA KILKA LAT SPOTKAMY SIĘ ZNÓW W EKSTRAKLASIE.

  Pozdro od Katowickiej GieKSy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX