Żużlowcy pojadą na koniec sezonu o mistrzostwo Bydgoszczy

W piątek, 30 września, odbędą się na stadionie Polonii I Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy. W pokazowych wyścigach wystartują również zawodnicy z lat 70. i 80.
Ich występ będzie jedną z atrakcji mistrzostw. Na torze przy ul. Sportowej pojadą Zbigniew Bizoń, Paweł Bukiej, Wiesław Patynek, Lech Bewicz - występujący w latach 70. oraz Jacek Woźniak, Waldemar Cieślewicz, Waldemar Cisoń, Krzysztof Ziarnik, Piotr Gluecklich (lata 80.).

Ich starty będą dodatkową atrakcją. Najważniejsza jednak będzie rywalizacja o mistrzostwo Bydgoszczy. Turniej to pożegnanie się z sezonem 2016 przez zawodników Polonii z własnymi kibicami. Ligowe potyczki zakończyły się meczem w Rawiczu, a ostatni raz kibice swoją drużynę widzieli podczas sierpniowego pojedynku z łotewskim Daugavpils. O tytuł żużlowego mistrza Bydgoszczy walczyć będą: Andriej Kudriaszow, Marcin Jędrzejewski, Wiktor Kułakow, Damian Adamczak, Mikołaj Curyło, Oskar Ajtner-Gollob i Tomasz Orwat oraz trener Jacek Gollob. Do grona zawodników startujących w tym sezonie w Poloni dołączy Wadim Tarasienko oraz Kelvin Fajfer, który w barwach Polonii wystąpił gościnnie podczas bydgoskiej rundy MDMP.

Przed Trybuną Główną zorganizowana zostanie wystawa motocykli żużlowych oraz będzie można zapoznać się ze zbiorami kolekcjonerskimi Jarosława Gamszeja.

Przed zawodami, o 16.45, pokażą się również biegacze z sekcji lekkoatletycznej Polonii Bydgoszcz im. Klemensa Biniakowskiego, którzy pokonają dystans 1920 m (5,5 okrążenia). Sekcja powstała z inicjatywy biegaczy - amatorów

Początek turnieju o godz. 17.

Ceny biletów: Normalny - 20 zł Ulgowy - 10 zł (dzieci ze szkół podstawowych w wieku 8-13 lat) Dzieci do 7 roku życia - wstęp wolny.

Wejściówki będą tylko na Trybuną Główną, sprzedaż odbywać się będzie w dniu imprezy.