Pierwszy walkower dla Zawiszy. Nie zagra w Bydgoszczy

Wisła Fordon - Zawisza 2:1

Wisła Fordon - Zawisza 2:1 (ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ)

- Złożyłem już pismo do Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, że meczu z Zawiszą nie rozegramy - mówi Przemysław Kosiorowski, sekretarz klubu Ramiel Bydgoszcz. To pierwszy w tym sezonie walkower dla ekipy prowadzonej przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza.
Ramiel, podobnie jak Zawisza, występuje w klasie B. W sobotę oba zespoły powinny zagrać derbowe spotkanie, ale na boisku się nie spotkają.

Zespół Ramiela nie ma swojego stadionu, to klub zbudowany przez entuzjastów piłki nożnej. Na mecze ligowe w klasie B wynajmuje boisko Chemika przy ul. Glinki. - Zaprzeczam od razu informacjom, które się pojawiły, że to Chemik nam odmówił. To nasza decyzja o rezygnacji z meczu. Nie jestem w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony i dodatkowo doszłyby koszty ubezpieczenia. Nasz klub działa non profit. - tłumaczy Kosiorowski.

Zwykle na mecze Ramiela przychodzi około 30 osób. - To rodziny i znajomi zawodników - mówi sekretarz klubu - Teraz można się spodziewać od 1000 do 1500 osób - dodaje. Taka frekwencja była na dotychczas rozegranych meczach Zawiszy.

- Dopytywałem się oczywiście o koszty ochrony w takim wypadku. Wychodziło od 1200 do 1500 złotych. Ramiela na taki wydatek nie stać - mówi Kosiorowski.

Przedstawiciele Ramiela próbowali także poszukać innego miejsca do rozegrania meczu z Zawiszą. - Próbowałem w jednym miejscu w Bydgoszczy i w gminie poza Bydgoszczą. Kiedy właściciele boisk dowiadywali się, z kim mamy grać, odmówili - wyjaśnia Kosiorowski.

Działo się tak, choć nie było w tym sezonie żadnych incydentów na meczach Zawiszy w klasie B.

Przypomnijmy, że SP Zawisza swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa poza Bydgoszczą, na stadionie w Potulicach. Stowarzyszenie Piłkarskie, po wykluczeniu ze struktur CWZS Zawisza nie ma prawa do korzystania z boisk przy ul. Gdańskiej oraz w Fordonie przy Sielskiej. Nie znalazło także innego miejsca w mieście do rozgrywania swoich meczów.

Piłkarze Zawiszy wygrają spotkanie z Ramielem walkowerem.

Zobacz także
 • Wisła Fordon - Zawisza 2:1 Zawisza strzela znowu mnóstwo bramek. Szóstka w siatce Iskry
 • Mariusz Stępiński Reprezentacja sprawdzi się przed Euro U21 w Bydgoszczy
 • Mecz Chemik Bydgoszcz - Sokół Kleczew Dziewięć goli Chemika i Zawiszy. Zwycięstwa na wyjeździe
Komentarze (9)
Pierwszy walkower dla Zawiszy. Nie zagra w Bydgoszczy
Zaloguj się
 • edek4710

  Oceniono 14 razy 8

  A może prezesie dogadać się z Zawiszą że oni zorganizują ochronę. Swoją drogą jest Pan słabiutkim księgowym. 1000x5zł=5000

 • z1946b

  Oceniono 47 razy 1

  Strach ma wielkie oczy, ale nic dziwnego skoro SP Zawisza potulice wspiera zorganizowana grupa przestępcza czyli kibole!!!

  Piłka nożna dla kibiców - nie kiboli i bandytów!!!

 • z1946b

  Oceniono 14 razy -6

  @komentarzdramatyczny
  Przypomnij jaki był wynik meczu Legia - BVB i co po tym meczu powiedział Mioduski o kibolach faszystach z żylety!

  Frekwencja na Zawiszy Potulice nigdy nawet nie zbliży się do ilości kibiców przychodzących na mecze Zawiszy Bydgoszcz grającego w Ekstraklasie i pierwszej lidze. Ty przeciętny SSman bazujesz tylko na kilku ostanich meczach pierwszej ligi gdy wiadomo już było iż bydgoska drużyna nie awansuje i na propagandowych wyliczeniach białoruskiej strony zf która teraz zawyża ilość swoich kiboli na meczach b-klasowego kibolskiego fałszywego Zawiszy z podrabianym herbem!
  To że kibole zastraszali kibiców to fakt o którym możesz poczytać nawet na tej samej białoruskiej stronie zf i nie jesteś w stanie tego podważyć.
  Lepiej martw się czy nie zamkną żyletki na mecz z Realem.
  To będzie tylko i wyłącznie wina takich Idiotów jak ty czyli faszystów udających patriotów!

 • z1946b

  Oceniono 9 razy -7

  @komentarzdramatyczny
  W Krakowie kolejne baty - taki mamcie klimat w drużynie.

  Sprawdź sobie w PS tylko nie ostatnie mecze a cały sezon.
  Jak nazwać inaczej niż "zastraszanie" wystawanie pod stadionem i wyzywanie wychodzących kibiców lub już pod koniec sezonu robienie zdjęć na trybunach i ustalanie nazwisk i adresów? Jak nazwać inaczej niż "zastraszanie" zmuszanie ludzi do kompieli w Brdzie w brew ich woli?
  Nie przekonasz nikogo do swoich racji tym bardziej że nie masz pojęcia co tak naprawdę tu się działo!
  Gdyby kibice stanowili monolit taki jak kibole organizację przestępczą to pogoniliby ich z palcem w nosie ale tak nie jest.

  Baw się dobrze w Krakowie i nie martw się o zdrowie, przecież tam są tylko święci kibice i nikt nikogo z maczetą po ulicach nie atakuje, a to o czym mówi cała Polska to tylko brednie i propaganda Tuska!

  "Jedna awantura na kilka lat niczego nie zmienia" - i tu się mylisz i to bardzo, a jak UEFA zamknie jednak stadion na mecz z Realem to nawet bardzo bardzo i zmieni się sporo a IDIOCI tacy jak ty będą mogli zapomnieć o Legii na kilka lat i tego właśnie życzę mimo iż jestem przeciwny zamykaniu stadionów po wybrykach kilku/kilkudziesięciu Idiotów!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX