Politechnika na drodze Łuczniczki. Trudna przeprawa w stolicy

Mecz Łuczniczka - PGE Skra o puchar Prezydenta Bydgoszczy

Mecz Łuczniczka - PGE Skra o puchar Prezydenta Bydgoszczy (GRAZYNA MARKS)

Bydgoscy siatkarze przegrali pierwszy mecz w sezonie. Ulegli beniaminkowi PlusLigi, GKS Katowice. W sobotę Łuczniczka znowu zagra na wyjeździe, a rywal będzie trudniejszy.
Pojedynki z AZS Politechniką Warszawską zawsze były trudne dla bydgoszczan, dlatego z niepokojem trzeba oczekiwać sobotniego meczu w Torwarze (początek o 14.45, transmisja w Polsacie Sport).

W Katowicach zawodziła bydgoszczan skuteczność w ataku. Mimo lepszego przyjęcia zagrywki od gospodarzy, atak nie przynosił punktów. Poniżej oczekiwań zagrał Marcel Gromadowski. Nowy atakujący zespołu z 22 prób, skończył na "czysto" tylko 7. Zablokowano go czterokrotnie, a pozostałe próby zostały obronione, co skutkowało kontratakami GKS.

Wiele wskazuje na to, że losy spotkania, jak to często w siatkówce bywa, rozstrzygną się w przyjęciu zagrywki. Rywale mają z tym kłopot, podobnie jak Łuczniczka.

Za przyjęcie w AZS PW odpowiadają doświadczony Francuz Guillame Samica oraz Bartosz Kwolek i Łukasz Łapszyński

W Łuczniczce trener Piotr Makowski musi wybierać pomiędzy Igorem Yudinem, Milanem Katiciem oraz Jakubem Rohnką.

Ogromną przewagę doświadczenia AZS PW ma za to na pozycji rozgrywającego. Paweł Zagumny to ciągle wielka klasa. Patryk Szczurek debiutuje w Łuczniczce w roli pierwszego rozgrywającego. Trzecią gwiazdą Politechniki jest środkowy Andrzej Wrona. Były gracz Delecty zmienił klubowe barwy latem, opuścił PGE Skrę.

Przypomnijmy, że siatkarze Jakuba Bednaruka w meczu otwierającym sezon przed własną publicznością ulegli Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Nie byli jednak faworytami tamtego starcia, wszak mierzyli się z aktualnymi wicemistrzami Polski. - Liczymy na zwycięstwo, ale do tego będzie potrzebna nam lepsza gra niż w spotkaniu z Asseco Resovią- powiedział trener Bednaruk. - Musimy poprawić się przede wszystkim w przyjęciu. Jeżeli Paweł Zagumny dostanie piłkę do siatki, na pewno zrobi z niej użytek - dodał.

Zobacz także
  • GKS Katowice - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 Falstart siatkarzy Łuczniczki. Porażka z beniaminkiem [ZDJĘCIA]
  • Mecz Łuczniczka - PGE Skra o puchar Prezydenta Bydgoszczy PlusLiga już gra. Poznajmy rywali siatkarzy Łuczniczki
  • Mecz Łuczniczka - PGE Skra o puchar Prezydenta Bydgoszczy Nowe oblicze siatkarskiej PlusLigi i zespołu Łuczniczki