Sport.pl

Medalistka olimpijska jest bardzo zła: Dla mnie to już kpina

- Rozumiem, że kajakarstwo nie jest popularne i moja osoba jest mało znana, ale jeżeli redaktorzy "Przeglądu Sportowego" nie wiedzą, jak wyglądam, to dla mnie jest to już kpina! - denerwuje się Beata Mikołajczyk. Brązowa medalistka olimpijka z Rio kandyduje w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski, ale... pomylono jej zdjęcie
Kajakarka UKS Kopernik opisała sprawę na swoim profilu na Facebooku.

"Ruszył Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2016! KPINA...!!! Jest mi niezmiernie przykro, że następuje taka sytuacja, a mianowicie. Przy możliwości zagłosowania na dwójkę Naja - Mikołajczyk na zdjęciu widnieje, owszem, Karolina Naja, z którą zdobyłam dwa medale olimpijskie (Londyn, Rio). Widnieje również niestety nie moja osoba. Owszem, jest to kajakarka Edyta Dzieniszewska-Kierkla, olimpijka (Pekin, Rio), ale nie ja. Zdobyłam 3 medale Igrzysk Olimpijskich (Pekin, Londyn, Rio), 6 medali Mistrzostw Świata, 16 medali Mistrzostw Europy, 40 medali Pucharu Świata, 56 medali Mistrzostw Polski i wiele innych. Rozumiem, że kajakarstwo nie jest popularne i moja osoba jest mało znana, ale jeżeli Redaktorzy Przeglądu Sportowego nie wiedzą, jak wyglądam, to dla mnie jest to już kpina!".

Zdjęcia kandydatów 

Rzeczywiście na stronie internetowej "Przeglądu Sportowego" znajdują się zdjęcia wszystkich kandydatów w plebiscycie. Są pokazywane w kolejności alfabetycznej. W trzecim rzędzie obok zapaśniczki Moniki Michalik znajduje się zdjęcie podpisane: "Beata Mikołajczyk, Karolina Naja".

Bydgoska kajakarka jest oburzona. Prosi o szybkie poprawienie pomyłki. Ma też rację, że jej dyscyplina, choć przynosi polskiemu sportowi mnóstwo medali na najważniejszych imprezach, nie jest popularna. Zainteresowanie szersze budzi praktycznie raz na cztery lata - podczas igrzysk.

TRENUJĘ, WALCZĘ I WCIĄŻ MARZĘ