Sport.pl

Znany trener wraca do Bydgoszczy. Na ratunek dawnej drużynie

Jerzy Chudeusz znowu trenerem bydgoskiej Astorii - Jesteśmy z klubem po słowie. Moim zadaniem będzie swoim doświadczeniem pomóc zespołowi - mówi nowy szkoleniowiec.
Chudeusz był ostatnim trenerem Astorii w ekstraklasie. Przejął zespół 10 lat temu po duecie: Wojciech Krajewski-Tomasz Herkt. Zajął w sezonie 2006/2007 dziewiąte miejsce, ale klub z powodu długów, wycofał się z ekstraklasy.

- Jadę do Kłodzka, żeby się w meczu z sąsiadem w I-ligowej tabeli, przyjrzeć obecnej drużynie. Wiem, że jest młoda. Moim zadaniem będzie swoim doświadczeniem pomóc zespołowi w niewątpliwie trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł - mówi "Wyborczej" Chudeusz. - Przede wszystkim trzeba walczyć, żeby zaliczać kolejne wygrane. Chcę pomóc tym chłopakom wydobyć ich indywidualne umiejętności, żeby wszsystko razem przysłużyło się zespołowi - tłumaczy szkoleniowiec, który od poniedziałku rozpocznie pracę.

Gdy prowadził poprzednio Astorię, w drużynie grali już Mateusz Bierwagen oraz Sebastian Laydych.

Ostatnim klubem, w którym Chudeusz pracował, był Śląsk Wrocław (ekstraklasa w sezonie 2013/14). Astoria zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w I lidze, z dwoma zaledwie zwycięstwami.

Obecny trener, Konrad Kaźmierczyk, który niemal rok temu zmienił Przemysława Gierszewskiego, ma propozycję pozostania na stanowisku asystenta.