Składy drużyn PlusLigi Kobiet



GCB Centrostal Bydgoszcz

Trener: Piotr Makowski



1. Dominika Kuczyńska (środkowa - 27)196 cm
2. Ewa Kowalkowska (atakująca - 33)182
3. Katarzyna Mróz (środkowa - 27)194
4. Kinga Zielińska (atakująca - 20)186
5. Tatiana Hardzejewa (Białoruś, przyjmująca - 26)186
6. Justyna Łunkiewicz (rozgrywająca - 21)180
7. Dominika Nowakowska (przyjmująca - 20)181
8. Agata Skiba (przyjmująca - 17)184
9. Izabela Kasprzyk (atakująca - 25)182
10. Joanna Kuligowska (przyjmująca - 29)180
11. Katarzyna Wysocka (libero - 21)184
12. Monika Naczk (środkowa - 21)187
13. Monika Smak (Słowacja, rozgrywająca - 35)173
Przybyły: Kasprzyk (Skra Bełchatów), Smak (Aluprof Bielsko-Biała), Nowakowska (Sokół Chorzów), Hardzejewa (AZS Białystok), Zielińska (AZS AWF Poznań), Mróz (Wisła Kraków)

Ubyły: Leśniewicz (przerwa w karierze), Ściurka (Stal Mielec), Liniarska (MKS Dąbrowa Górnicza), Weder (AZS AWF Poznań), Malinowska (Chorwacja), Gałkina.



Aluprof Bielsko-Biała

Trener: Igor Prielożny (Słowacja)



1. Anna Barańska (przyjmująca - 24)178 cm
2. Eleonora Dziękiewicz (środkowa - 30)185
3. Karolina Ciaszkiewicz (przyjmująca - 29)183
4. Helena Horka (Czechy; przyjmująca - 27)188
6. Iwona Waligóra (przyjmująca - 23)184
7. Berenika Okuniewska (środkowa - 20)186
8. Katarzyna Skorupa (rozgrywająca - 24)182
9. Agata Sawicka (libero - 23)180
10. Jolanta Studzienna (środkowa - 31)185
11. Anna Kaczmar (rozgrywająca - 23)180
12. Natalia Bamber (przyjmująca - 26)186
15. Katarzyna Gajgał (środkowa - 27)190
Przybyły: Barańska, Horka, Dziękiewicz, Sawicka (Aluprof), Skorupa (Farmutil), Okuniewska (Gedania)

Ubyły: Strządała (Dąbrowa Górnicza), Maj (Farmutil), Kucharska (Farmutil), Jaszewska (Budowlani Łódź - I liga)



Muszynianka Muszyna

Trener: Bogdan Serwiński



1. Izabela Bełcik (rozgrywająca - 28)185
2. Mariola Zenik (libero - 26)175
3. Joanna Kaczor (atakująca - 24)192
4. Dorota Pykosz (środkowa - 30)182
5. Kamila Frątczak (atakująca - 29)191
7. Monika Targosz (libero - 27)172
9. Agnieszka Śrutowska (rozgrywająca - 30)178
10. Joanna Mirek (przyjmująca - 31)186
11. Sylwia Pycia (środkowa - 27)189
13. Milena Rosner (przyjmująca - 28)179
16. Aleksandra Jagieło (przyjmująca - 28)180
17. Ivana Plchotova (Czechy, środkowa - 26)192
Przybyły: Plchotova (Kerakoll Sassuollo), Rosner (Foppedretti), Kaczor (Gwardia), Targosz (Wisła)

Ubyły: Wojtowicz (Farmutil), Karczmarzewska, Mieszała (obie Pronar)



Farmutil Piła

Trener: Jerzy Matlak



1. Joanna Frąckowiak (przyjmująca - 22)184
2. Klaudia Kaczorowska (przyjmująca - 20)184
3. Gabriela Wojtowicz (atakująca - 20)200
4. Ewa Kasprów (rozgrywająca - 24)188
5. Alena Hendzel (środkowa - 25)191
6. Agnieszka Bednarek (środkowa - 22)185
7. Milena Sadurek (rozgrywająca - 24)178
8. Edyta Kucharska (środkowa - 31)181
11. Michela Teixeira (Brazylia, libero - 31)176
12. Agnieszka Kosmatka (atakująca - 30)188
13. Paulina Maj (libero - 21)166
Przybyły: Frąckowiak (AZS AWF Poznań), Kasprów (Gedania), Hendzel (Pronar), Sadurek (Aluprof), Wojtowicz (Muszynianka), Kucharska (Aluprof), Maj (Aluprof)

Ubyły: Chojnacka, Sieradzan, Kuehn (Calisia), Szełuchina (urlop macierzyński)



Pronar AZS Białystok

Trener: Dariusz Luks



1. Agata Karczmarzewska (przyjmująca - 30)188
2. Anna Manikowska (rozgrywająca - 22)176
3. Marlena Mieszała (środkowa - 31)188
4. Katarina Truchanova (Słowacja, przyjmująca - 24)181
5. Joanna Szeszko (przyjmująca - 34)182
6. Katarzyna Kalinowska (środkowa - 25)186
7. Katarzyna Walawender (przyjmująca - 26)178
8. Magdalena Saad (libero - 23)168
9. Ilona Gierak (atakująca - 20)182
10. Dominika Koczorowska (środkowa - 25)186
11. Lucie Muhlsteinova (Czechy, rozgrywająca - 24)181
12. Izabela Żebrowska (atakująca - 23)189
Przybyły: Muhlsteinova (Doprastav Bratysława), Truchanova (Doprastav Bratysława), Manikowska (Farmutil), Mieszała (Muszynianka), Żebrowska (Calisia), Karczmarzewska (Muszynianka)

Ubyły: Hardzejewa (GCB Centrostal), Leżenkina (szuka klubu), Sachmacińska (Piast Szczecin - I liga), Sekutowska (KSZO Ostrowiec - I liga), Hendzel (Farmutil)





Calisia Kalisz

Trener: Mariusz Pieczonka



3. Anna Woźniakowska (przyjmująca - 26)26
4. Anita Chojnacka (atakująca - 23)183
5. Ewelina Toborek (środkowa - 22)186
6. Dominika Sieradzan (przyjmująca - 28)180
7. Magdalena Wawrzyniak (atakująca - 18)185
8. Katarzyna Wawrzyniak (rozgrywająca - 18)177
9. Sylwia Wojcieska (środkowa - 23)193
10. Magdalena Godos (rozgrywająca - 25)181
11. Marta Kuehn-Jarek (libero - 27)167
Przybyły: Chojnacka, Sieradzan, Kuehn (Farmutil), Toborek (Gwardia Wrocław)

Ubyły: Barańska, Sawicka, Dziękiewicz, Horka (Aluprof), Żebrowska (Pronar), Spalova (VK Prostejov), Owczynnikowa (AZS AWF Poznań)



MMKS Dąbrowa Górnicza

Trener: Waldemar Kawka



1. Katarzyna Wysocka (środkowa - 29)181
2. Marzena Wilczyńska (przyjmująca - 24)181
3. Aleksandra Liniarska (środkowa - 27)188
4. Małgorzata Cieśla (atakująca - 22)188
5. Magdalena Sadowska (atakująca - 29)184
6. Joanna Staniucha (przyjmująca - 27)184
7. Ewa Matyjaszek (rozgrywająca - 29)176
8. Ewelina Sieczka (przyjmująca - 20)182
9. Małgorzata Lis (środkowa - 27)185
10. Krystyna Tkaczewska (libero - 21)166
11. Magdalena Śliwa (rozgrywająca - 39)174
12. Beata Strządała (przyjmująca - 33)190
Przybyły: Strządała, Staniucha (Aluprof), Cieśla (AZS AWF Poznań), Sadowska (VB Suhl), Śliwa (Wisła), Liniarska (GCB Centrostal)

Ubyły: Pazderska (MOSiR Mysłowice), Czerwińska (Gwardia), Białobrzeska (Stal), Piątek, Cabajewska (szukają klubów)







Stal Mielec

Trener: Roman Murdza



1. Paulina Dutkiewicz (środkowa - 22)192
2. Dorota Ściurka (przyjmująca - 27)181
3. Magdalena Banecka (libero - 28)174
4. Anna Związek (atakująca - 21)190
5. Karolina Olczyk (rozgrywająca - 28)173
6. Marta Łukaszewska (atakująca - 26)184
7. Justyna Ordak (rozgrywająca - 25)175
8. Katarzyna Zaroślińska (atakująca - 21)187
9. Ewelina Dazbłąż (środkowa - 27)183
11. Agata Wilk (przyjmująca - 22)170
13. Małgorzata Skorupa (środkowa - 25)183
16. Iwona Niedźwiecka (przyjmująca - 26)185
Przybyły: Ściurka (Centrostal), Ordak (AZS AWF), Zaroślińska (Legionovia), Związek (Piast Szczecin)

Ubyły: Burdzel (urlop macierzyński), Kolewa (wróciła do Bułgarii), Wilk, Peret (obie Szóstka Biłgoraj)



Gedania Żukowo

Trener: Grzegorz Wróbel



1. Maja Tokarska (środkowa - 17)194
2. Karolina Czaja (środkowa - 18)184
3. Martyna Szynkowska (rozgrywająca - 17)182
4. Katarzyna Wellna (atakująca - 23)184
5. Malgorzata Łysiak (środkowa - 17)180
6. Natalia Nuszel (przyjmująca - 19)180
8. Aleksandra Pasznik (rozgrywająca - 18)182
9. Elżbieta Skowrońska (przyjmująca - 25)183
10. Aleksandra Szymańska (środkowa - 17)186
11. Paula Liedtke (przyjmująca - 17)179
12. Daria Bąkowska (libero - 17)171
14. Tamara Kaliszuk (atakująca - 18)182
15. Natalia Ziemcowa (Ukraina, środkowa - 24)184
16. Agata Durajczyk (libero - 19)170
18. Paulina Szpak (rozgrywająca - 24)184
Przybyły: Tokarska, Czaja, Łysiak., Liedtke, Bąkowska, Szpak, Szymańska (wychowanki)

Ubyły: Okuniewska (Aluprof), Kasprów (Farmutil), Kasprzak (TPS Rumia), Siwka (Piast Szczecin), Kondratiewa (szuka klubu)



Gwardia Wrocław

Trener: Rafał Błaszczyk



1. Agnieszka Starzyk (atakująca - 23)178
2. Katarzyna Mroczkowska (środkowa - 28)181
6. Marta Haładyn (rozgrywająca - 20)179
7. Aleksandra Kruk (przyjmująca - 24)180
8. Aleksandra Krzos (przyjmująca - 19)180
9. Marta Czerwińska (atakująca - 25)179
10. Bogumiła Barańska (przyjmująca - 22)180
11. Agnieszka Jagiełło (libero - 24)170
12. Małgorzata Kupisz (rozgrywająca - 35)171
13. Aleksandra Szafraniec (środkowa - 19)192
16. Zuzanna Efimienko (środkowa - 19)197
Przybyły: Czerwińska (Dąbrowa), Kruk (AZS AWF Poznań)

Ubyły: Kaczor (Muszynianka), Koprowska (nie trenuje), Solipiwko (Bratysława), Toborek (Calisia)