Gollob faworytem do brązu

Najlepsi żużlowcy świata trenowali w piątek w Bydgoszczy przed ostatnim Grand Prix w tym sezonie. Tematem numer jeden w parku maszyn była plotka, jakoby kilku zawodników z czołówki cyklu sprzysięgło się przeciw Tomaszowi Gollobowi


W myśl niepisanej umowy czterech dominujących w GP żużlowców miałoby spowodować, by Gollobowi nie udało się awansować do finału. - To ma być zemsta za jawne oszustwo, jakim była decyzja BSI o przeniesieniu zawodów z Gelsenkirchen do Bydgoszczy. Chłopacy uznali, że trzeba coś z tym zrobić. Taki jest plan, ale kto wie, jak będzie. Gollob na tym stadionie jest tak szybki, że będą z tym mieli problemy - mówi "Gazecie" osoba pracująca w teamie jednego ze stałych uczestników cyklu. - W ogóle tym się nie przejmuję - komentuje Gollob, który na swoim macierzystym obiekcie ma szansę wywalczyć piąty w karierze medal IMŚ.

Najgroźniejszymi rywalami czwartego w klasyfikacji generalnej Polaka (127 pkt) są Greg Hancock (129) i Hans Andersen (123). Amerykanin i Duńczyk zapowiadają twardą walkę z Gollobem. - Jestem dobrze przygotowany do imprezy, chociaż w końcówce sezonu brakuje mi trochę startów - dodaje 37-letni zawodnik.

Faworytem do złotego medalu jest Nicki Pedersen. - Nic się tu nie zmieniło, poza tym, że jest chłodniej i dużo bardziej mokro niż we wrześniu. Czuję się nieźle, chociaż odczuwam jeszcze w kościach upadek sprzed dwóch tygodni. Na szczęście z dnia na dzień jest coraz lepiej - mówi Duńczyk. Z jazdy w piątkowym treningu zrezygnował Australijczyk Leigh Adams. Nad Brdą pojawi się on dopiero w sobotę. Nie wiadomo z kolei, czy w zawodach pojedzie Niels Kristian Iversen, który po raz kolejny w ostatnich miesiącach doznał kontuzji barku. Duńczyk był w parkingu Polonii (nie trenował), ale dopiero w sobotę okaże się, czy wystartuje w ostatnim tegorocznym Grand Prix.

Transmisję z zawodów (początek o godz. 19) przeprowadzi telewizja Canal+ oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy.Bilety na Grand Prix

W sobotę od 10 rano w namiocie firmy e-ticket, rozstawionym przy ul. Sportowej (obok Biedronki), będą mogli odbierać wejściówki ci, którzy zamówili je przez internet. Dla reszty przeznaczona została pula ok. 4 tys. biletów (w większości na trybunę B). Te wejściówki nabyć będzie można w kasach Polonii (od 10). Bramy stadionu otwarte zostaną o 15.