Sport.pl

Polonia kupuje akcje od Unii Tarnów

Bydgoski klub spełni dziś ostatni warunek konieczny do przyznania mu licencji na starty w przyszłorocznej żużlowej ekstralidze. W Tarnowie, za 33 tys. zł, Polonia kupi akcje spółki od miejscowej Unii.
To standardowa procedura, bo Speedway Ekstraliga jest spółką, której akcjonariuszami są wszystkie kluby w niej startujące. Ci, którzy ją opuszczają, swoje udziały sprzedają beniaminkowi. Tak zrobiła przed rokiem Polonia, której 33 tys. zł zapłaciła gorzowska Stal. Dzisiaj w kancelarii notarialnej w Tarnowie to bydgoszczanie będą nabywcą, a sprzedawcą Unia, która przynajmniej na jeden sezon żegna się z elitą.

- To już właściwie ostatni krok do tego, by uzyskać licencję na starty w ekstralidze. Resztę warunków już spełniliśmy - mówi Leszek Tillinger, prezes ŻKS Polonia. To on w imieniu klubu podpiszę umowę z tarnowianami.

We wtorek jeszcze jako gość uczestniczył on w Toruniu w Zgromadzeniu Wspólników CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi, podczas którego m.in. ustalony został szczegółowy terminarz najwyższej klasy rozgrywkowej w 2009 r.

Na początku grudnia kibice w Bydgoszczy poznają już kompletny skład, z jakim klub przystąpi do rozgrywek.

- Na razie oczywiście nie mogę zdradzać szczegółów, ale myślę, że podpisane zostaną trzy nowe umowy - dodaje Tillinger. Wiadomo, że jedna z nich zawarta zostanie z Emilem Sajfutdinowem, który na razie ma podpisane tylko porozumienie z klubem. Nieoficjalnie mówi się, że w Bydgoszczy pojawią się też Szwed Antonio Lindbaeck i Tomasz Chrzanowski, który miniony sezon spędził w Lotosie Gdańsk.