Bydgoskie siatkarki nie tracą seta w uzdrowisku

Dwa gładkie zwycięstwa odniosły zawodniczki GCB Centrostalu w pierwszym dniu turnieju towarzyskiego w Ciechocinku.
Do zmagań przystąpiły w sumie trzy zespoły. Oprócz Centrostalu do Ciechocinka przyjechały I-ligowe drużyny Budowlanych Łódź i Budowlanych Toruń. Zabrakło wcześniej awizowanej Calisii. Kaliszanki w ostatniej chwili zmieniły plany i zrezygnowały z udziału w turnieju. W tej sytuacji organizatorzy zmienili terminarz spotkań. Bydgoszczanki w niedzielę zagrały dwa mecze, w których do zera pokonały najpierw torunianki, a potem łodzianki. Dzisiaj ponownie zagrają z tymi samymi zespołami.

- To dla nas bardzo ważne sparingi. Po przerwie świątecznej powoli wchodzimy w rytm treningowy. W Ciechocinku pracujemy i na hali, i na siłowni. W niedzielę w obu meczach dałem pograć wszystkim zawodniczkom i wszystkie spisały się dobrze. Z drużyną z Torunia graliśmy przed sezonem i choć wygraliśmy, to nie było łatwo. A Budowlani Łódź to zespół, w składzie którego jest kilka zawodniczek, które w przeszłości grały w ekstraklasie. Jedną z nich jest nasza była rozgrywająca Marta Pluta - mówi Piotr Makowski, szkoleniowiec naszych siatkarek.

Po powrocie z Ciechocinka we wtorek drużyna przeprowadzi ostatni tegoroczny trening. Zajęcia wznowione zostaną po dwóch dniach odpoczynku - 2 stycznia.

Osiem dni później Centrostal zagra pierwszy mecz ligowy w 2009 r. w Dąbrowie Górniczej z MKS-em.GCB Centrostal - Budowlani Toruń 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

GCB Centrostal: Łunkiewicz, Kasprzyk, Naczk, Kuczyńska, Hardzejewa, Nowakowska, Wysocka (libero) oraz Zielińska.GCB Centrostal - Budowlani Łódź 3:0 (25:22, 25:16, 25:20)

GCB Centrostal: Smak, Kowalkowska, Naczk, Mróz, Kuligowska, Zielińska, Wysocka (libero) oraz Kasprzyk, Kuczyńska, Hardzejewa, Nowakowska, Łunkiewicz.