Emil Sajfutdinow zmienia barwy

W nowym kevlarze i z nowymi silnikami rozpocznie sezon żużlowiec Polonii Emil Sajfutdinow. W bydgoskim warsztacie Rosjanina przygotowywany jest sprzęt, na którym startować on będzie w Grand Prix i aż czterech ligach


Tak intensywnego jak ten nadchodzący sezonu Sajfutdinow jeszcze nie miał. 20-latek z Rosji oprócz bydgoskiej Polonii reprezentować będzie także barwy szwedzkiej Piraterny Motala, rosyjskiej Turbiny Bałakowo i duńskiego Vojens. Zadebiutuje też w cyklu Grand Prix. Napięty kalendarz spowodował, że musiał on zrezygnować z walki o trzeci już tytuł mistrza świata juniorów.

Obecnie zawodnik razem z drużyną Polonii przebywa na obozie w Wałczu. W Bydgoszczy nad jego sprzętem pracują natomiast mechanicy.

- Mamy cztery nowe silniki GM. Teraz w sumie jest ich dziesięć. Oczywiście zakupione zostały też cztery kevlary. Mogę zdradzić, że w nowym sezonie Emil prezentować się będzie na torze w innych niż dotychczas barwach. Teraz dominować będzie kolor czarny. Poza tym będzie jeszcze niebieski i trochę złotego - mówi Tomasz Suskiewicz, menedżer Sajfutdinowa.

Sam zawodnik nowy sprzęt testować będzie już za miesiąc. 2 i 3 marca planowany jest bowiem wyjazd do włoskiego Lonigo.

- Do tego czasu wszystko powinno być gotowe. Chociaż nie jest łatwo, bo kryzys gospodarczy dotknął też naszych niektórych sponsorów i pieniądze spływają do nas trochę wolniej, ale jakoś sobie radzimy. Z Emilem spotkamy się dopiero przed wyjazdem do Włoch, bo zaraz po powrocie z Wałcza jedzie on do Sankt Petersburga - dodaje Suskiewicz.

Możliwe, że po powrocie z Lonigo także bydgoscy kibice będą mogli obejrzeć swojego ulubieńca na torze. - Jeśli warunki pozwolą, to na pewno Emil będzie chciał sprawdzić nawierzchnię na Polonii - kończy menedżer Rosjanina.

Prawdziwe ściganie rozpocznie się już 15 marca. Na Wyspach Brytyjskich Sajfutdinow weźmie udział w turnieju z okazji 60-lecia klubu Swindon, a trzy dni później ścigać się będzie w zawodach zorganizowanych z okazji 10-lecia startów Bjarne Pedersena w klubie z Poole.