Żużlowcy zaczynają już myśleć o wyjeździe na tor

Już w niedzielę junior Polonii Emil Sajfutdinow jedzie trenować do włoskiego Lonigo. W poniedziałek będzie kręcił pierwsze kółka. Ci, którzy zostali w Bydgoszczy, ciągle czekają na sprzyjające warunki atmosferyczne


Rosjanin pojeździ we Włoszech przez dwa dni. Później będzie już walczył o punkty. 15 marca czekają go pierwsze zawody w Anglii, w Swindon. - 16 i 18 marca mamy zaplanowany trening i zawody w Poole, dlatego Emil opuści pierwszy sparing Polonii ze Startem Gniezno - mówi Tomasz Suskiewicz, menedżer Sajfutdinowa. Juniora Polonii na pewno natomiast zobaczymy w drugim pojedynku z drużyną z Gniezna, nie zabraknie go też na sparingach z GTŻ-em Grudziądz. Jeszcze przed inauguracją ekstraligi Sajfutdinow pojedzie również w poznańskim Turnieju Par razem z bratem Denisem i w Kryterium Asów.

Żużlowcy, którzy chcą pojeździć na torze w Bydgoszczy, cały czas czekają na odejście zimy. - To, kiedy wyjedziemy, zależy od warunków - mówi Zenon Plech, trener Polonii. - Nie mniej jednak w przyszłym tygodniu będzie gotowa dmuchana banda i pozostaje nam być cierpliwym - dodaje. Udział w treningach wezmą wszyscy wychowankowie naszego klubu. - Poza tym trenować w Bydgoszczy chcą Daniel i Jonas Davidssonowie, a także Tomasz Chrzanowski - informuje Plech. - Czekamy jeszcze na potwierdzenie od Antonio Lindbaecka, który miał jechać z Emilem Sajfutdinowem do Lonigo. Natomiast Andreas Jonsson o swoich planach poinformuje nas na początku tygodnia - kończy.

Pierwsze tegoroczne sukcesy odnieśli już nasi działacze. Polonia otrzymała dwie pochwały za organizację Grand Prix. Pierwszy za wzorową organizację imprez bydgoszczan wyróżnił Ole Olesen, dyrektor cyklu Grand Prix. Na spotkaniu w Genewie pochwałę, oprócz Bydgoszczy, otrzymało Leszno i Cardiff. Starania Polonii doceniła też Kapituła Sportu Żużlowego, przyznając klubowi tytuł "Per aspera ad astra" za uratowanie honoru Grand Prix i perfekcyjne zorganizowanie w trybie awaryjnym ostatniej rundy rozgrywek o tytuł indywidualnego mistrza świata. W skład kapituły weszli Tomasz Gollob, Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego i Adam Zając, redaktor naczelny Tygodnika Żużlowego. Nagroda zostanie wręczona podczas Kryterium Asów, które odbędzie się 29 marca.