Sport.pl

Żużlowcy Polonii przegrywają z pogodą

Zawodnicy bydgoskiej drużyny dwa dni spędzili na treningach w Grudziądzu, ale pogoda znów pokrzyżowała im plany. Kolejny wyjazd na tor prze widziany jest na wtorek, ale tym razem już w Bydgoszczy.
Żużlowcy Polonii jeździli na stadionie I-ligowego GTŻ Grudziądz, bo pogoda w Bydgoszczy nie pozwoliła wyjechać na tor. - Zawodnicy jeździli w środę i w czwartek, ale dziś były przymrozki i nie ma już warunków do jazdy - mówił w piątek Zenon Plech, trener naszych żużlowców.

W Grudziądzu jeździło czterech zawodników: Emil Sajfutdinow, Krzysztof Buczkowski, Marcin Jędrzejewski i Tomasz Chrzanowski.

Trener nie chce spekulować na temat formy sportowców. - Tak naprawdę o tym, jaka jest forma naszych zawodników, będzie można powiedzieć dopiero podczas sezonu - tłumaczy. Pierwszy trening w Bydgoszczy odbędzie się w przyszłym tygodniu. - Myślę, że uda się wyjechać na tor we wtorek albo środę. Do sezonu pozostały nam jeszcze trzy tygodnie, więc nie ma co się spieszyć - uspokaja Plech. - W końcu przed pierwszym meczem ligowym mamy jeszcze cztery sparingi. Jak będziemy tyle trenować, to jeszcze przed sezonem trzeba będzie oddać silniki do remontu - śmie je się trener.

Plan sparingów:

- 19 marca: Polonia - Start Gniezno

- 21 marca: Polonia - GTŻ Grudziądz

- 22 marca: GTŻ - Polonia

- 27 marca: Start - Polonia.