Siezieniewski pierwszym nabytkiem Delekty?

Przyjmujący AZS-u Olsztyn Paweł Siezieniewski w przyszłym sezonie ma bronić barw Delekty. Nieoficjalnie wiadomo, że siatkarze już dogadał się z bydgoskimi działaczami.


W naszym klubie nikt nie chce potwierdzić tej informacji. - Nie podamy żadnych nazwisk, dopóki nie będziemy mieć podpisanych kontraktów - mówi wiceprezes Delekty Jerzy Winiarski. Także sam zawodnik nabiera wody w usta. - Na razie nie chcę nic mówić na ten temat. Ani nie potwierdzam, ani też nie zaprzeczam tej informacji - komentuje. 28-letni przyjmujący to gracz, który już raz był przymierzany do Delekty. Wtedy jednak wybrał klub z Olsztyna. Tym razem już nic nie ma stanąć na przeszkodzie w jego pozyskaniu. AZS boryka się ze sporymi problemami finansowymi i bardzo możliwe jest, że większość siatkarzy opuści zespół. Oprócz Siezieniewskiego zrobi to też zapewne Paweł Zagumny. Jednego z najlepszych rozgrywających na świecie chce mieć u siebie Resovia Rzeszów. Wicemistrzowie kraju w nowym sezonie razem ze Skrą Bełchatów reprezentować będą nasz kraj w Lidze Mistrzów. Rzeszowianie chcą się do tych elitarnych rozgrywek dobrze przygotować i porządnie wzmocnić. Działacze zainteresowani są m.in. gwiazdą reprezentacji Brazylii Dante Amaralem. Za rok gry w Resovii mógłby on dostać nawet 350 tys. euro. Problem w tym, że tak świetnego gracza nie zamierza pozbywać się dotychczasowy pracodawca, czyli Dynamo Moskwa.

W Resovii są jednak zdeterminowani do tego, by pozyskać klasowego przyjmującego. Jeśli się nie uda za granicą, to być może ekipę wicemistrzów Polski wzmocni Guillaume Samica. Francuz do tej pory był podporą Jastrzębskiego Węgla, ale możliwe, że będzie chciał zmienić klimat. Oprócz Resovii chętnie widzieliby go u siebie też działacze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Z tym drugim klubem praktycznie dogadany jest już ukraiński środkowy AZS Politechniki Warszawa Jurij Gładyr.