Sport.pl

Mróz zostaje na dwa lata

Siatkarki GCB Centrostalu zakończyły oficjalnie sezon. To już siedemnasty rok gry w ekstraklasie i po raz jedenasty zespół znalazł się w pierwszej czwórce. Kontrakt przy okazji przedłużyła Katarzyna Mróz
- Rok temu był smutek. A teraz jest radość z powrotu i znakomitego wyniku - chwalił prezydent Konstanty Dombrowicz zawodniczki GCB Centrostalu, które w komplecie stawiły się w restauracji Maestra na uroczystości z okazji zakończenia sezonu. - Miasto nadal będzie wspomagać klub - zapewnił prezydent.

GCB Centrostal zajął w tym sezonie czwarte miejsce w PlusLidze Kobiet - po raz jedenasty w dziejach występów klubu

w ekstraklasie znalazł się w najlepszej czwórce. Choć w czwartek świętowano zakończenie udanego roku sportowego 2009, w klubie już trwają prace nad skompletowaniem składu na kolejny. Wielkich zmian w nim nie będzie. Informowaliśmy, że umowę przedłużyła rozgrywająca Monika Smak. Kontrakt na dwa lata podpisała środkowa Katarzyna Mróz. Ekipa GCB Centrostalu będzie więc pod względem personalnym bardzo podobna do obecnej. Pozostaje jeszcze najważniejsza kwestia do rozstrzygnięcia - kontynuowanie kariery przez Ewę Kowalkowską. - Ja sama tego jeszcze nie wiem. Dopiero co sezon się zakończył, więc mam czas na podjęcie decyzji - powiedziała "Gazecie" Kowalkowska.

Dwie siatkarki GCB Centrostalu: Katarzyna Wysocka i Kinga Zielińska otrzymały oficjalne powołania do kadry narodowej B. Obie będą się przygotowywać do startu na Uniwersjadzie w Belgradzie. - Zaczynamy w poniedziałek od spotkania w Warszawie, potem badania i treningi. Czas na wakacje także będzie, bo Uniwersjada skończy się dwa tygodnie przed 1 sierpnia, kiedy zaczynamy przygotowania z klubem - mówi Wysocka. Od poniedziałku też pracę z pierwszą reprezentacją zaczyna Piotr Makowski. Trener GCB Centrostalu wspólnie z Jerzym Matlakiem będzie przygotowywał pierwszą reprezentrację do wrześniowych mistrzostw Europy.