Jurkiewicz podpisał kontrakt z Delektą

Siatkarz Jastrzębskiego Węgla Wojciech Jurkiewicz podpisał umowę z bydgoską Delektą.


Obie strony uzgodniły już praktycznie wszystkie punkty kontraktu. 32-letni Jurkiewicz miniony sezon spędził w Jastrzębskim Węglu.

- Na razie jeszcze nic nie podpisałem, ale prawdą jest, że ja osobiście jestem już dogadany z Delektą - potwierdzał Jurkiewicz przed południem. Wieczorem Delecta już oficjalnie podała, że jest jej zawodnikiem.

Jego pozyskanie będzie trzecim transferem naszego klubu dokonanym przed kolejnym sezonem PlusLigi. Wcześniej dwuletnimi kontraktami z Delektą związali się atakujący AZS Olsztyn Grzegorz Szymański i przyjmujący Trefla Gdańsk Wojciech Serafin.

Po związaniu się z Jurkiewiczem bydgoszczanom pozostanie już tylko poszukiwanie rozgrywającego. Delecta ciągle czeka na decyzję Pawła Zagumnego. Ten jednak na brak ofert nie narzeka. To właśnie m.in. dlatego działacze szukają innych rozwiązań. Na pewno na liście ich życzeń jest Paweł Woicki. Podobnie jak Zagumny, jest on reprezentantem Polski. Problem w tym, że ma też jeszcze przez rok ważny kontrakt z Resovią. Wicemistrzowie PlusLigi pozyskali jednak ostatnio brazylijskiego rozgrywającego Rafaela Radwitza. W tej sytuacji klub z Podkarpacia opuści ktoś z dwójki Woicki - Ivan Ilić.

- Na razie nie chce nic komentować. Muszę porozmawiać z działaczami i trenerami Resovii. Dopiero wtedy podejmę decyzję. Niczego nie można jednak wykluczyć - mówi Woicki.

Możliwe, że jego transfer będzie jednym z tematów dzisiejszej rozmowy prezesa Piotra Sieńko z Jakubem Malke, który jest menedżerem i Jurkiewicza i Woickiego.