Sport.pl

Woicki już polubił Bydgoszcz, a w środę zaprezentuje się w Łuczniczce

- Chwalę się kolegom, że najbliższe mecze Ligi Światowej zagramy w mojej hali - mówi Paweł Woicki, rozgrywający siatkarskiej reprezentacji Polski. Od najbliższego sezonu będzie on bronił barw bydgoskiej Delekty.


W poniedziałek siatkarz oficjalnie przedstawiony został przez Delektę. - Bardzo szybko wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na przenosiny do Bydgoszczy. Ten klub ma bardzo dobrą opinię wśród zawodników. Poza tym drużyna ma walczyć o naprawdę wysokie cele i nie ukrywam, że taka perspektywa bardzo mnie interesuje. Moje przejście trochę jednak trwało, bo najpierw musiałem rozwiązać umowę z Resovią - mówił Woicki.

W środę i czwartek jako pierwszy z nowo pozyskanych przez nasz klub siatkarzy będzie miał okazję zaprezentować się przed publicznością w hali Łuczniczka. W kolejnych meczach Ligi Światowej Polska dwukrotnie zmierzy się z Finlandią.

- Bardzo się cieszę, że będę miał okazję pokazać się bydgoskim kibicom. Bydgoszcz wspominam bardzo dobrze, chociaż nie halę Łuczniczka, a salę Chemika na Glinkach, gdzie zdobywałem tytuł mistrza Polski juniorów - dodaje zawodnik. Jeszcze w sierpniu chce on razem z rodziną sprowadzić się nad Brdę.

- Im szybciej to się stanie, tym lepiej. Na stałe zjawię się tu oczywiście dopiero po wypełnieniu wszystkich obowiązków związanych z grą w kadrze. Do tego czasu chcę już jednak znaleźć mieszkanie. Mam nadzieję, że uda się to załatwić - kontynuuje nowy rozgrywający Delekty.

Zadowolenia z pozyskania Woickiego nie kryje też trener Waldemar Wspaniały. - Kilka lat temu wręczałem Pawłowi medal mistrzostw Polski juniorów. Cieszę się, że jego kariera potoczyła się tak dobrze - mówi szkoleniowiec bydgoszczan.

W poniedziałek też, oprócz prezentacji rozgrywającego, działacze podpisali kolejną już umowę z Bankiem Pocztowym. Podobnie, jak to miało miejsce w poprzednich latach, także i tym razem będzie on wspierał bydgoskich siatkarzy.RAMKA

Bilety na LŚ

Rozdajemy pięć biletów na siatkarską Ligę Światową. 15 i 16 lipca Polacy zagrają w Łuczniczce z Finlandią. Aby otrzymać jedną z pięciu wejściówek na czwartkowy mecz, trzeba zadzwonić dziś na nr 052 5257053 od 11 do 11.15 i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: W jakim klubie gra reprezentant Polski Piotr Gruszka?