Sycz poza finałem mistrzostw świata

Dwukrotny mistrz olimpijski Robert Sycz nie zdobędzie medalu odbywających się w Poznaniu mistrzostw świata. Wioślarz RTW/Lotto/Bydgostii nie popłynie nawet w wyścigu finałowym


- Celem na Poznań jest przynajmniej finał - mówił jeszcze przed zawodami Sycz. Niestety jego marzenia w środę stały się nierealne. W dwójce podwójnej wagi lekkiej razem z Mariuszem Stańczukiem Sycz zajął dopiero trzecie miejsce w swoim repasażu i nie zakwalifikował się do finału. Teraz naszej dwójce pozostanie walka o 13. miejsce.

W znacznie lepszych nastrojach rywalizację kończyła polska ósemka. Po fatalnych niedzielnych eliminacjach w środę biało-czerwoni wygrali swój repasaż. W składzie naszej osady płynęło aż pięciu przedstawicieli bydgoskich klubów - Mikołaj Burda, Wojciech Gutorski (obaj RTW/Lotto/Bydgostia), Rafał Hejmej, Krystian Aranowski i sternik Daniel Trojanowski (wszyscy Zawisza).

Niestety sukcesu kolegów nie powtórzyły nasze wioślarski. Żeńska ósemka w repasażu była piąta i finałowy wyścig obejrzy z trybun. Sternikiem naszej osady jest bydgoszczanka Paulina Górska (RTW/Lotto/Bydgostia).

W finale popłynie natomiast Natalia Maciukiewicz (Bydgostia) w czwórce podwójnej wagi lekkiej. Do tej konkurencji zgłosiło się jednak zaledwie pięć osad.