Sport.pl

Polska - Kanada. Bydgoszcz czeka na reprezentację Smudy i... kibiców

Tylko kilkaset biletów na mecz piłkarski Polska - Kanada sprzedanych zostało poprzez internet. Bydgoscy organizatorzy liczą, że kibiców skusi jednak nazwisko Franciszek Smuda i stawią się w środę na stadionie Zawiszy. Mecz o 17, relacja na żywo na Sport.pl
Wyślij sms BEST na 7260 i wygraj wyjazd na mecz FC Barcelona-Inter Mediolan »

- Nie wyobrażam sobie, by kibice nie chcieli wesprzeć nowego szkoleniowca i jego drużyny. Przecież rozgrywane w Bydgoszczy spotkania naszej reprezentacji zawsze cieszyły się zainteresowaniem fanów - mówił wczoraj Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W środę na stadionie Zawiszy prowadzona przez trenera Franciszka Smudę piłkarska kadra zmierzy się z Kanadą. Wcześniej, bo już jutro Kanadyjczycy w Skopie zagrają z Macedonią, a w Warszawie rywalem "biało-czerwonych" będzie Rumunia.

- Liczę, że dobry występ w tym meczu będzie też zachętą dla kibiców do przyjścia na bydgoski stadion - dodaje Nowak.

Na razie jednak powodów do optymizmu nie ma. W ciągu tygodnia poprzez internet zamówione zostało zaledwie kilkaset wejściówek na środowy pojedynek. Wiadomo, że część biletów przekazana zostanie młodzieży z klubów sportowych naszego województwa. Organizatorzy pomimo akcji Stowarzyszenia S.O.S dla Polskiej Piłki nawołującego do bojkotu meczu z Kanadą liczą, że fani jednak pojawią się na stadionie.

- To wszystko jest trochę dziwne. Dlaczego ci ludzie nawołują tylko do bojkotu naszego spotkania? Czyżby niektórym ludziom nie podobało się to, że kadra gra w Bydgoszczy? Proszę kibiców, by kierowali się własnym rozsądkiem, a nie dziwnym bojkotem - namawiał wczoraj Nowak.

Wiadomo, że obie drużyny pojawią się u nas już w niedzielę. Kanadyjczycy przylecą czarterowym samolotem z Macedonii. Pierwszy trening odbędą dzień później (godz. 11) na boisku w Białych Błotach. We wtorek także przed południem zapoznają się z murawą stadionu Zawiszy. Nasza kadra mieszkać będzie w Brzozie. W poniedziałek podopieczni Franciszka Smudy trenować będą dwa razy w Brzozie (10.30) i na Zawiszy (17.30, o tej samej porze odbędzie się też wtorkowy trening). Sędzią meczu będzie Duńczyk Lars Christoffsen.

Bilety (60, 40 i 20 zł) na mecz Polska - Kanada można nabywać w kasach stadionu (13.30-17.30 w sobotę godz. 10-14), w siedzibie K-PZPN w Bydgoszczy (9.30-14.30) i sklepie Eurogol przy rondzie Kujawskim.

Beenhakker o polskie piłce. Rządzi nią - interes »