Tenis

• Nieprawdopodobny mecz w Miami! 6:0 nic nie dało. Znamy pierwszą finalistkę [WIDEO]

Wygrać seta 6:0 w meczu i nic z tego nie mieć, to trzeba mieć naprawdę niebywałego pecha. Dopadł on tym razem Wiktorię Azarenkę, która w drugim secie nie dała ani jednego gema Jelenie Rybakinie, ale nie zdołała utrzymać tej dominacji. Reprezentantka Kazachstanu pokonała Białorusinkę w trzech setach 6:4, 0:6, 7:6 (2) i awansowała do wielkiego finału turnieju WTA 1000 w Miami. To był bardzo widowiskowy pojedynek.

• Rywalka Świątek nie wytrzymała po tym pytaniu. 'Gdybym była facetem...'

Rywalka Świątek nie wytrzymała po tym pytaniu. "Gdybym była facetem..."

Chociaż Danielle Collins ma dopiero 30 lat, to postanowiła, że z końcem obecnego roku zakończy tenisową karierę. Amerykanka mówiła, że jest to związane z m.in. chęcią zostania mamą. Jednak nie brakuje pytań o to, czy może zmienić swoją decyzję. - Musiałam wiele razy uzasadniać swoją decyzję - odpowiedziała półfinalistka z Miami, dodając różnicę, jaka by była, gdyby to samo pytanie otrzymał mężczyzna.

• Radwańska dokonała niemożliwego w pierwszym secie, a potem dramat. Nieprawdopodobne

Urszula Radwańska już ponad trzy lata czeka na wygraną w turnieju ITF. 33-latka dwukrotnie w tym roku grała w ćwierćfinale, a w czwartkowe popołudnie walczyła o awans do tego etapu zawodów ITF50 w Murskiej Sobocie. Radwańska wygrała pierwszego seta z Larą Schmidt 6:4, chociaż przegrywała już 0:4. Dwa kolejne sety przegrała 3:6, 4:6. 33-latka może żałować trzeciego seta, w którym prowadziła z przewagą przełamania i była na dobrej drodze do końcowego zwycięstwa.

• Nierealne sceny na treningu Djokovicia. Fenomen

Nierealne sceny na treningu Djokovicia. Fenomen

Novak Djoković, najlepszy tenisista świata ma nieudany początek roku. Spisał się poniżej swoich oczekiwań w turniejach w Melbourne oraz Indian Wells. Teraz trenuje w Belgradzie. Na jego zajęciach można było zobaczyć niesamowite sceny.

• Była światowa nr 1 wreszcie pokazała się na korcie. Fani w szoku. 'Nie poznałem jej'

Była światowa nr 1 wreszcie pokazała się na korcie. Fani w szoku. "Nie poznałem jej"

Garbine Muguruza w zeszłym roku zawiesiła karierę i nadal nie wróciła na korty. Była liderka rankingu WTA nie myśli o powrocie do rywalizacji i obecnie korzysta z życia. Niedawno opublikowała zdjęcia z wakacji na Mauritiusie. Pojawił się też film z jej sesji treningowej. Fani byli bardzo zaskoczeni tym, jak zmieniła się Hiszpanka i wprost stwierdzili, że jej nie poznali.

• Świątek z kortu schodziła z płaczem. Teraz ujawnia. 'Nie potrafiłam'

Świątek z kortu schodziła z płaczem. Teraz ujawnia. "Nie potrafiłam"

Iga Świątek poległa we wtorek z Jekatieriną Aleksandrową w IV rundzie Miami Open. Mimo że bardzo szybko odpadła z rywalizacji, nie był to najgorszy moment w jej karierze. Jak się okazuje, dużo większe rozczarowanie przeżyła niespełna trzy lata temu. Polka otworzyła się w rozmowie z portalem Tennis365 i zdradziła, z jaką klęską było jej się najtrudniej pogodzić.

• Świątek ujawniła, co zrobiła po sensacyjnej porażce w Miami. Najlepsza możliwa decyzja

Iga Świątek nie wygrała drugi raz w karierze turnieju WTA 1000 w Miami. Polka nie wróciła jednak od razu do Polski, tylko zdecydowała się zostać na Florydzie przez kilka dni w celu odpoczynku. Zdjęciami z ostatnich dni podzieliła się w mediach społecznościowych, a przy okazji podsumowała swój start w tym turnieju. "Oczywiście nie takiego wyniku chciałam" - podkreśliła Świątek.

• Koniec marzeń polskiej tenisistki. Bolesna porażka

Koniec marzeń polskiej tenisistki. Bolesna porażka

Po zwycięstwie z Eleną Gabrielą Ruse w pierwszej rundzie turnieju challengera w Antalyi Katarzyna Kawa miała apetyt na więcej, lecz niestety przegrała w dwóch setach z doskonale dysponowaną Serbką Olgą Danilović 6:7(4), 4:6. Porażka oznacza, że w trzeciej rundzie turnieju WTA 125 na kortach ziemnych w Antalyi nie zobaczymy polskiej tenisistki. Mecz trwał ponad dwie godziny.

• Wielkie zmiany u Djokovicia. Roddick ujawnia: Zawsze tak się kończyło

Wielkie zmiany u Djokovicia. Roddick ujawnia: Zawsze tak się kończyło

Goran Ivanisević nie jest już trenerem Novaka Djokovicia. Lider rankingu ATP poinformował kibiców o tej decyzji podczas trwającego turnieju Masters 1000 w Miami. W związku z tą decyzją Djokovicia w mediach ruszyły spekulacje odnośnie kolejnego szkoleniowca dla Serba. Podczas programu w "Tennis Channel" ciekawą perspektywą podzielił się Andy Roddick. Zdaniem byłego amerykańskiego tenisisty może dojść do wielkiego powrotu do sztabu Djokovicia.

• Z Rosji płyną ważne informacje ws. Aryny Sabalenki. Wydano wyrok

Z Rosji płyną ważne informacje ws. Aryny Sabalenki. Wydano wyrok

Od kilku tygodni Aryna Sabalenka przeżywa trudny okres. Po śmierci Konstantina Kołcowa wiceliderka rankingu WTA niespodziewanie odpadła już w trzeciej rundzie turnieju w Miami, gdzie przegrała z Anheliną Kalininą. Teraz media zastanawiają się, czy Sabalenka weźmie udział w nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Rosjanie wydali już w tej sprawie swój wyrok.

• Zaskakująca decyzja Igi Świątek. Chodzi o jej psycholożkę i powrót do Polski

Zaskakująca decyzja Igi Świątek. Chodzi o jej psycholożkę i powrót do Polski

Iga Świątek nie zaliczy WTA 1000 w Miami do udanych. Polka miała spore problemy przez niemal cały turniej i popełniała mnóstwo błędów. Dotarła do 1/8 finału, ale na tym etapie uległa Jekatierinie Aleksandrowej. Teraz przed nią kilka dni odpoczynku. Wydawać by się mogło, że ze względu na zbliżające się święta 22-latka szybko wróci w rodzinne strony. Okazuje się jednak, że podjęła inną decyzję, o czym poinformował Bartosz Ignacik.

• Sensacyjny wynik w Miami! Światowa '5' odpada z pogromczynią Świątek

Sensacyjny wynik w Miami! Światowa "5" odpada z pogromczynią Świątek

Iga Świątek nie zakończy zmagań w Stanach Zjednoczonych z "sunshine double", czyli z wygranym turniejem w Indian Wells i Miami. Polka odpadła w czwartej rundzie, gdzie lepsza okazała się Jekatierina Aleksandrowa. Rosjanka jest w naprawdę dobrej dyspozycji na kortach twardych w Miami, co udowodniła w ćwierćfinale turnieju w Miami. Tam jej rywalką była Jessica Pegula. Amerykanka lepiej weszła w spotkanie, ale to Aleksandrowa gra dalej.

• Rywalka Igi Świątek jest jak walec. 10-0

Rywalka Igi Świątek jest jak walec. 10-0

Wyrasta nieoczywista faworytka do zwycięstwa w prestiżowym turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Miami. Danielle Collins, bo o niej mowa, rozbiła kolejną rywalkę, awansowała do półfinału i wciąż ma kapitalną serię.

• Koszmar mistrza wielkoszlemowego. Ból rujnuje mu karierę

Koszmar mistrza wielkoszlemowego. Ból rujnuje mu karierę

W 2020 roku Dominic Thiem osiągnął swój największy sukces w karierze, wygrywając US Open. Od tego momentu w turniejach wielkoszlemowych wygrał raptem cztery mecze. Liczne kontuzje, głównie nadgarstków, sprawiły, że niegdyś zawodnik numer trzy na świecie zniknął z największych kortów. Próbuje odbudować swoją pozycję w turniejach niższej rangi, ale nie może uwolnić się od problemów zdrowotnych. Właśnie poinformował o kolejnym urazie.