Kolejny obcokrajowiec w Delekcie

Antti Siltala będzie nowym siatkarzem Delekty Bydgoszcz. - To najbardziej prawdopodobna opcja, w tej chwili numer jeden - mówi prezes klubu Piotr Sieńko


27-letni reprezentant Finlandii zastąpi na pozycji przyjmującego Piotra Gruszkę. Przypomnijmy, że był jednym z czterech kandydatów. Poza nim Delecta rozmawiała jeszcze ostatnio z Nikolą Kovacevicem, Slobodanem Boskanem i Enrique de la Fuente. Jak się dowiedzieliśmy, naprawdę blisko przejścia do Bydgoszczy był najbardziej znany z tej grupy Kovacević. - Teraz pozostał Siltala - przyznaje Sieńko. Fin był najlepszym zawodnikiem dwóch ostatnich meczów swej drużyny w Lidze Światowej z USA. Jego reprezentacja przegrała z mistrzami olimpijskimi po 1:3, ale Siltala zdobył 22 i 20 pkt w tych spotkaniach. Był najlepiej punktującym siatkarzem swej drużyny. Siltala jest dynamicznym zawodnikiem, umie zmotywować zespół.

Będzie czwartym obcokrajowcem w Delekcie. Poza nim jest jeszcze trzech Słowaków; nowy rozgrywający Michal Masny, środkowy Michal Cerven i przyjmujący Martin Sopko. Jednocześnie na boisku może przebywać trzech. - To będzie już sprawa rywalizacji o miejsce w składzie - mówi Sieńko. Transfer Siltali będzie chyba ostatnią zmianą w Delekcie. Być może nowego klubu poszuka sobie jeszcze Wojciech Serafin, który dostał na to pozwolenie.