Szott: Gwiazda w Meczu Gwiazd

Agnieszka Szott udanie powróciła w Meczu Gwiazd do reprezentacji Polski. Pozostanie w niej, bo trener kadry Dariusz Maciejewski pozwolił jej na zabieranie małej córeczki na zgrupowania przed tegorocznym EuroBasketem.

Bydgoskie Artego miało silną reprezentację w lubelskim Meczu Gwiazd. W pierwszej piątce zespołu Gwiazd rozpoczęła grę Stephanie Raymond, a drugim trenerem był Adam Ziemiński. Do reprezentacji Polski Dariusz Maciejewski powołał za to po długiej przerwie Agnieszkę Szott. Zanim bydgoszczanki wieczorem pojawiły się na parkiecie wzięły udział w dodatkowych spotkaniach. Raymond i jej koleżanki z ekipy Gwiazd odwiedziły dzieci przebywające na oddziale ortopedycznym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Obdarowały je upominkami. Reprezentantki Polski zostały w południe podjęte przez władze Lublina.

Szott, która wróciła do kadry po 4 latach przerwy, zaczęła mecz od dwóch celnych rzutów wolnych. W pierwszej kwarcie zaliczyła jeszcze dwie asysty, jedną zbiórkę, dwukrotnie była faulowana. Aktywność bydgoskiej koszykarki zauważył trener Maciejewski, bo Szott grała już od początku drugiej kwarty. Zdążyła jeszcze w tym czasie zaliczyć trzecią asystę. Przed przerwą skrzydłowa Artego zdobyła 7 pkt (druga w reprezentacji po Ewelinie Kobryn, która miała 11 pkt). Dobrą postawę nasza zawodniczka kontynuowała w drugiej połowie. Była najaaktywniejszą polską koszykarką. Doprowadziła do dogrywki po celnych wolnych (82:82). W niej już Gwiazdy były lepsze. Szott zdobyła w sumie 20 pkt (13 z 15 z wolnych). - Ten mecz to okazja do zabawy. Czekają nas poważne przygotowania do mistrzostw Europy. Jestem po rozmowie z trenerem Maciejewskim. Mam pozwolenie, żeby zabierać na obozy swoją córeczkę. To dla mnie bardzo ważne, bo nie chciałabym zaniedbywać Laury z powodu mojego powrotu do reprezentacji - powiedziała Szott.

Grająca w ekipie Gwiazd PLKK Raymond zdobyła dla niej 6 pkt. W konkursie rzutów za trzy punkty najlepsza była Laurie Koehn z Uteksu ROW Rybnik.

Polska - Gwiazdy Zagraniczne PLKK 87:90 (19:21, 19:19, 27:22, 17:20, dogr. 5:8)

Polska: Kobryn 22, Skobel 5, Żurowska 4 (1), Leciejewska 4, Pawlak 2 oraz Szott 20 (1), Mowlik 13 (3), Jujka 11, Krężel 4 (1), Czarnecka 2, Dźwigalska 0,

Gwiazdy: Maksimović 16, Phillips 14 (2), Gladden 8, Carter 8, Raymond 6, oraz Mosby 10, Koehn 7 (1), Bjelica 6, Wright 6, Zoll 5, Denson 4