Atomowa integracja żużlowców

W środę o 7.30 bydgoska Polonia, już z nowym menedżerem Robertem Sawiną, wyruszy w podróż do słoweńskiego Krsko. W niedzielę drużyna ma wrócić zintegrowana i z energią wejść w nowy sezon


Obozu w Polonii w tym sezonie miało nie być. Zimą planowano wyjazd do pobliskiego Tlenia, gdzie żużlowcy mieli wspólnie przygotowywać się kondycyjnie. Z pomysłu jednak zrezygnowano, a zawodnicy w komplecie spotkać mieli się na bydgoskim torze w połowie marca. Powodem były sprawy finansowe.

Jednak i te plany uległy zmianie wraz z przyjściem do klubu nowego dyrektora sportowego Jerzego Kanclerza. Ten w ekspresowym tempie zorganizował wyjazd do Słowenii. - Nie będzie nas to kosztowało więcej, niż pierwotne plany obozu w Polsce. Budżet klubu się nie zmienia - wyjaśnia prezes Polonii Jacek Wojciechowski.

- Do Krsko jedziemy na naprawdę preferencyjnych warunkach - zapewnia Kanclerz, który od poniedziałku pełni oficjalnie funkcję dyrektora sportowego. - Doba dla jednej osoby będzie nas kosztowała 15 euro, wynajęcie toru jest zależne od tego, ile dni będziemy trenować i kosztuje od 20-30 euro za zawodnika lub 120 euro za cały dzień - wylicza.

Na obóz pojadą wszyscy seniorzy. Z Piły dojedzie np. Tomasz Gapiński. Będzie także trójka juniorów Polonii: Szymon Woźniak, Damian Adamczak i Mikołaj Curyło. Najbliżej będą mieć obaj Rosjanie. Emil Sajfutdinow i Denis Gizatullin trenują w tej chwili we włoskim Lonigo, a do Krsko mają dotrzeć w sobotę. Oprócz tego w składzie ekipy znaleźli się: Jerzy Kanclerz, mechanicy i nowy menedżer drużyny Robert Sawina, który wczoraj podpisał umowę z bydgoskim klubem. W sumie do Krsko wybierze się około 20 osób.

Żużlowcy poza kontaktem z torem po zimie mają też się zintegrować. - Dlatego będzie też trochę turystyki. Zwiedzimy na przykład elektrownię atomową - zdradza Kanclerz.

We wtorek działacze przedstawili niepełny jeszcze skład na XXX Jubileuszowe Kryterium Asów, które ma się odbyć na stadionie przy ul. Sportowej 27 marca. Największym sukcesem jest wstępna zgoda Tomasza Golloba, który przed południem był w klubie, na udział w zawodach. - Jesteśmy po pierwszych rozmowach i wszystko dobrze rokuje, ale z zapewnieniami chciałby poczekać do momentu, kiedy podpisana zostanie umowa - wyjaśnia prezes Wojciechowski. Przypomnijmy, że Gollob nie wystartował w Kryterium Asów od czasu przejścia z Polonii do Unii Tarnów. Oprócz mistrza świata i lidera Polonii Emila Sajfutdinowa bydgoscy kibice będą mieli okazję zobaczyć także dwóch innych uczestników tegorocznego cyklu Grand Prix - Rune Holtę i Artioma Łagutę.

Pojadą w Kryterium

Emil Sajfutdinow, Grzegorz Walasek, Robert Kościecha, Tomasz Gapiński, Piotr Świderski, Damian Baliński, Artiom Łaguta, Adrian Miedziński, Rune Holta, Ryan Sullivan, Sebastian Ułamek, Grigorij Łaguta, Piotr Protasiewicz, Tomasz Gollob, Maciej Janowski.