Festiwal dla lekkoatletów, zabawa dla wszystkich

Na bieżni stadionu Zawiszy największą atrakcją mityngu Enea Cup mają być pojedynki Marcina Lewandowskiego z mistrzem świata na 800 metrów Mbulaenim Mulaudzim oraz popisy trójskoczka Phillipsa Idowu. 3 czerwca w Bydgoszczy będzie także okazja do rodzinnej zabawy.
Uczestników Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego Enea Cup będzie można podziwiać na stadionie od 19. Gwiazdy królowej sportu pokażą się w 16 konkurencjach. Dwie godziny wcześniej rozpocznie się specjalny festyn, który został zorganizowany wspólnie z bydgoskim Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park. W tym roku mityng jest elementem obchodów Święta Województwa. Urząd Marszałkowski zaprasza więc reprezentantów samorządów lokalnych do wzięcia udziału w przygotowanych konkurencjach i zabawach towarzyszących imprezie.

W zespołach reprezentujących gminy, także Bydgoszcz, będą uczestniczyć poza przedstawicielami władz samorządowych również dzieci i młodzież. Głównym wydarzeniem ma być próba bicia rekordu Guinnessa w biegu sztafetowym 30-minutowym. Do tego będzie rzut piłki z autu na odległość, przeciąganie liny, podbijanie piłki nożnej (żonglerka), wyścigi w workach, bieg na czas, skok wzwyż przez gumę. Dla władz jest przygotowany specjalny bieg samorządowca (dystans 1000 metrów), w którym mogą wziąć udział przewodniczący rad gmin, powiatów i miast oraz wójtowie, burmistrzowie, starostowie i prezydenci. Na zwycięzców każdej konkurencji czekają nagrody, które zostaną wręczone podczas festiwalu. Dla uczestników festynu przewidziany jest darmowy poczęstunek. Kluby kibica wspierające przedstawicieli swoich gmin podczas festynu oraz zawodników startujących w festiwalu otrzymają specjalne nagrody (za najlepsze przebrania i doping). Zgłoszenia zespołów prosimy nadsyłać do 20 maja na adres e-mail: nr faksu +48 52 341 71 76.

Skomentuj:
Festiwal dla lekkoatletów, zabawa dla wszystkich
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX