Była reprezentanta Polski w Pałacu

Agata Karczmarzewska-Pura będzie nową siatkarką Pałacu. To nie koniec wzmocnień. Bydgoscy działacze na czwartek zapowiadają podpisanie kolejnego kontraktu
Choć do rozpoczęcia sezonu żeńskiej PlusLigi pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, to większość klubów już zamknęła kompletowanie składów. Wśród tych nielicznych, którzy jeszcze szukają nowych siatkarek, był Pałac.

Do tej pory udało się pozyskać ukraińską środkową (posiada polski paszport) Julię Szełuchinę i rozgrywającą Magdalenę Godos. W zespole pojawiła się też grupa utalentowanych, ale niedoświadczonych siatkarek.

- Od samego początku założyliśmy, że nasza drużyna będzie połączeniem młodości z doświadczeniem. Młodzieży mamy już sporo, teraz ściągamy zawodniczki mające za sobą występy na parkietach ekstraklasy - mówi prezes Pałacu Waldemar Sagan.

Jedną z tych siatkarek, która ma wnieść doświadczenie do zespołu, będzie właśnie Agata Karczmarzewska-Pura.

Występująca na pozycji atakującej zawodniczka ma za sobą bardzo bogatą karierę. W 2008 roku z Muszynianką zdobyła tytuł mistrza Polski. Wcześniej (1998, 2000), tym razem w barwach BKS-u Bielsko-Biała, świętowała zdobycie dwóch tytułów wicemistrzowskich. Z Farmutilem Piła wywalczyła Puchar Polski (2003). Swój ostatni sukces odniosła przed rokiem, zdobywając brąz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Występowała też w ligach włoskiej i rosyjskiej. Ma za sobą również grę w reprezentacji Polski.

- Jest bardzo wszechstronną siatkarką. Może grać zarówno na pozycji atakującej, jak i przyjmującej - dodaje prezes Pałacu.

Na czwartek klubowi działacze zapowiadają podpisanie kolejnej umowy. - Jesteśmy już praktycznie dogadani. Myślę, że w czwartek przedstawimy nową bydgoską siatkarkę - kończy Waldemar Sagan.Aktualny skład Pałacu: Magdalena Godos, Patrycja Polak, Julia Szełuchina, Agata Karczmarzewska-Pura, Zuzanna Czyżnielewska, Justyna Sosnowska, Anna Grejman, Ewelina Krzywicka, Ewelina Mucha, Marta Kuehn-Jarek (libero)