Weterani do nas nie przyjadą

Bydgoszcz i Toruń nie zorganizują wspólnie mistrzostw świata weteranów w lekkiej atletyce, ani w 2015, ani też w 2016 roku. Nasza kandydatura przegrała najpierw z Lyonem, a później z Perth.
Taką decyzję podjął w Sacramento Kongres World Masters Athletics. Wspólna oferta Bydgoszczy i Torunia pomimo porażki, została jednak dobrze oceniona przez działaczy. - Oczywiście przyjechaliśmy po zwycięstwo, ale pomimo że cel nie został zrealizowany, to do Polski wracać będziemy zadowoleni - mówi Błażej Stawiarski z wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta.

Na czele połączonej delegacji obu miast stanął prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Naszą kandydaturę poparło sumie 38 osób. Niestety większym poparciem cieszyły się Perth (47) i Lyon (48). To właśnie to drugie miasto wygrało w drugiej turze i w 2015 lekkoatleci weterani walczyć będą we Francji.

Jeszcze tego samego dnia odbyło się kolejne głosowanie. Kongres WMA zdecydował bowiem, że organizowane co dwa lata mistrzostwa od 2016 r. odbywać się będą w latach parzystych. I dlatego też postanowiono wybrać również organizatora kolejnego czempionatu. Do rywalizacji stanęły Perth i Bydgoszcz z Toruniem. Niestety i tym razem przegraliśmy.

- Mieliśmy trudne zadanie, bo musieliśmy praktycznie od podstaw budować nasz wizerunek w tej organizacji i myślę, że to nam się udało. To duży kapitał na przyszłość - dodaje Stawiarski.

Skomentuj:
Weterani do nas nie przyjadą
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX