Dwa mecze, 10 setów. Transfer trzeci w Oleśnicy

Bydgoscy siatkarze zajęci trzeci miejsce w turnieju charytatywnym o Puchar Burmistrza Oleśnicy.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

Nasi siatkarze rozegrali dwa spotkania. W pierwszym meczu ich przeciwnikiem był francuski ASUL Lyon Volley. W I secie rywale prowadzili 8:7, ale od tego momentu rozpoczęła się dominacja naszych siatkarzy, którzy wygrali tę odsłonę do 18. W kolejnych trzech setach żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać większej przewagi. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. A ten zaczął się fatalnie od Transferu. Ekipa z Francji prowadziła już 5:1 i choć nasi siatkarze ruszyli do odrabiania strat, to nie udało mi się dogonić rywali.

W niedzielę kolejnym rywalem bydgoszczan był turecki Arkas Izmir. I znowu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było pięć setów. Na szczęście tym razem po zaciętym spotkaniu w tie-breaku lepsi okazali się siatkarze Transferu, którzy ostatecznie turniej zakończyli na trzeciej pozycji.

Transfer - ASUL Lyon Volley 2:3 (25:18, 18:25, 25:19, 22:25, 12:15)

Transfer: Salas, Jurkiewicz, Wika, Janeczek, Wieczorek, Portuondo, Bonisławski (libero) oraz Waliński, Nowakowski, Sieńko.

Transfer - Arkas Izmir 3:2 (28:26, 20:25, 18:25, 25:23, 15:6)

Transfer: Salas, Jurkiewicz, Wika, Janeczek, Nowakowski, Portuondo, Bonisławski (libero) oraz Waliński, Wieczorek, Sieńko, Wiese.