Stało się. Transfer poza czołową ósemką ligi

Bydgoscy siatkarze nie zagrają w play-off PlusLigi. To porażka klubu, który w poprzednim sezonie rozgrywki zakończył na wysokim, czwartym miejscu.
Jesteś kibicem i jesteś z Bydgoszczy? Musisz zostać fanem Facebooka Sport.pl Bydgoszcz »

To, że nasi siatkarze nie awansują do czołowej ósemki ligi, przypieczętowane zostało w środę. Decydowały o tym dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej. W Bydgoszczy Transfer musiał wygrać z Lotosem Trefl Gdańsk, a w Bełchatowie pewna udziału w play-off Skra miała zwyciężyć Effectora Kielce. W Łuczniczce taki scenariusz wydawał się być najbardziej prawdopodobny. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania konferansjer zrobił konkurs dla publiczności, w którym nagrodą były bilety na... pierwszą rundę play-off. Aby je wygrać, trzeba było odpowiedzieć na pytanie: "Z kim Transfer zagra w tej rundzie?". Po nieco ponad dwóch godzinach konkurs stał się nieaktualny.

Nasi siatkarze fatalnie rozpoczęli spotkanie. Złe przyjęcie zagrywki sprawiło, że gdańszczanie praktycznie bez problemów wygrali najpierw pierwszego, a później drugiego seta. Dopiero w trzeciej odsłonie fani w Łuczniczce doczekali się emocji. I to sporych. Lotos miał dwie piłki meczowe, a nasi siatkarze za każdym razem odrabiali straty i ostatecznie wygrali tę partię do 26.

Sporo działo się też w kolejnym secie. Tutaj także o wszystkim rozstrzygała końcówka. I znowu szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Podobnie zresztą, jak w tie-breaku, choć tuż przed jego końcem wiadomo było, że ani bydgoszczanie, ani nasi rywale nie zagrają w play-off. W zakończonym kilka minut wcześniej pojedynku w Bełchatowie osłabiona Skra sensacyjnie uległa u siebie (2:3) Effectorowi i to siatkarze z Kielc byli największymi zwycięzcami ostatniej kolejki. Transfer czekają teraz spotkania o miejsca 9-12.

Transfer - Lotos Trefl 3:2 (17:25, 18:25, 28:26, 27:25, 17:15)

Transfer: Woicki (2), Jurkiewicz (11), Wika (3), Clark (5), Nowakowski (15), Muagututia (9), Bonisławski (libero) oraz Waliński (13), Janeczek (13), Salas, Zniszczoł.

Lotos: Łomacz (5), Gawryszewski (9), Żaliński (17), Jarosz (27), Zajder (16), Wierzbowski (10), Rusek (libero) oraz Milczarek (4), Ratajczak.